
Євгенія Губіна Редакторка новин оборонної тематики. Загальний досвід роботи в журналістиці - понад 18 років. Захоплююся технологіями, космосом та обожнюю собак.
Ворог знищує все більше українських розвідувальних дронів. Найбільші втрати зазнають БПЛА "Лелека", "ГОР", SHARK та FlyEye. Таку інформацію озвучив експерт з військових радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов.
За його словами, дану практику впровадив підрозділ "Рубікон", який тепер передає свої знання іншим.
"Це було неминуче, адже ми вже давно продемонстрували їм, наскільки результативним є цей підхід. Однак, на жаль, за майже рік їхнього відставання, ми не змогли розробити жодних контрзаходів проти зенітних дронів", - зазначив Сергій Флеш.
На думку експерта, подібних ініціатив небагато:
Взаємодія РЕБ із системами управління зенітними дронами викликає певні сумніви з кількох причин. Як з наземних позицій, так і з повітряних платформ українського "крила". Українські військові не мають чіткої інформації про те, в яких частотних діапазонах працює зенітний дрон, а спроби заглушити всі можливі частоти виглядають безперспективними.
- РЕБ (формату Зеркальца) по аналоговому відеоканалу ефективний, але противник швидко все зрозумів і, як і українці, застосовує цифрові канали відео;
Система "Ухилянт" (коли безпілотний літальний апарат виконує маневр під час наближення ворожого перехоплювача) не забезпечує ефективність на рівні 100% і навіть 70%, проте вона є кращою альтернативою, ніж відсутність будь-яких засобів захисту.
Пошук операторів зенітних дронів є також непростим завданням.
Ключовим заходом є виявлення радіолокаційних систем (РЛС).
Експерт також роз'яснив, чому противник тривалий час не знищував українські "крила". На його думку, у супротивника бракувало ефективної та компактної тривимірної радіолокаційної системи, без якої знищення "крил" є неможливим.
"Так само, як важко виявити та знищити наші бомбардувальники, важливо точно визначити тип радіолокаційних станцій, які використовує супротивник, і шукати їх на різних ділянках фронту. Я майже переконаний, що ці РЛС виготовлені в Китаї", - підкреслив Сергій Флеш.
Він підкреслив важливість розробки систем захисту для "крила".
"Ворог на успіх наших зенітних дронів реагує нарощуванням виробництва своїх крилатих ракет. Це також є варіантом відповіді. Оскільки системи протиповітряної оборони знищують значну частину ракет, потрібно збільшити їх випуск," - підкреслив експерт.
#Українці #Безпілотний літальний апарат #Оцінка розвідданих #Китай (регіон) #Ракета. #Ворожий комбатант #Електронна війна #Радар. #Протиповітряна оборона #Дрон #Крило. #Частота #Космічний простір #Рубікон #Флеш (комікс)