Загалом, союзники поділяють думку президента Володимира Зеленського, що Сполучені Штати мають взяти на себе зобов'язання щодо надання військових сил для майбутніх миротворчих операцій в Україні. Таку інформацію повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела, які мають знання про цю ситуацію.
Європейські партнери висловили думку, що Сполучені Штати можуть підтримати цю ініціативу, незважаючи на першу обережність президента Дональда Трампа. Однак вони також зазначили, що поки що зарано обговорювати деталі формування майбутніх миротворчих контингентів в Україні.
Якби європейські союзники були змушені відправити війська самостійно, це могло б підірвати довіру до гарантій та створити розкол в НАТО, оскільки це означало б фактичний кінець трансатлантичного співробітництва в Альянсі, сказав високопоставлений чиновник європейського уряду.
Відзначається, що скептичне ставлення Трампа до підтримки України, ймовірно, стало менш жорстким.
На думку високопоставленого дипломата з Заходу, який обговорював це питання з командою президента, його адміністрація виявила готовність до того, щоб Сполучені Штати зосередилися на забезпеченні Україні гарантій безпеки, які, за їхніми приватними відомостями, визнаються неминучими.
Однак в обмін на ці зобов'язання Трамп може очікувати, що Європа візьме на себе більшу частку тягаря виконання будь-якої потенційної угоди.
Як зазначив той самий дипломат, європейські країни усвідомлюють, що Сполучені Штати сподіваються на їхню основну участь у військових зусиллях, в той час як Трамп розглядає війну Росії проти України як "європейську проблему".
#Росія #Дональд Трамп #Європа #Володимир Зеленський #НАТО #Дипломат #Bloomberg L.P.