
Європейські партнери України активно нарощують випуск артилерійських снарядів і вирішують питання нестачі компонентів, що заважають швидкому постачанню озброєння.
Джерело: Інститут вивчення війни (ISW)
Інформація: 7 квітня німецька оборонна компанія Rheinmetall оголосила про покупку та переоснащення підприємства Hagerdorn-NC, що спеціалізується на виготовленні нітроцелюлози. Це рішення має на меті зміцнити ланцюги постачання ракетного пального для боєприпасів, зокрема, для артилерійських снарядів калібру 155 мм.
Rheinmetall вже володіє виробничими потужностями в Швейцарії, Іспанії та Південноафриканській Республіці. Компанія має на меті до 2028 року підвищити обсяги виробництва пороху більш ніж на 50%. Її дочірня компанія Nitrochemie Aschau, починаючи з 2022 року, вже збільшила виробництво на 60% і планує ще на 40% розширити свої можливості до середини 2025 року.
Деталі: ISW також підкреслює важливість питання залежності від Китаю. У квітні 2024 року керівники компаній Rheinmetall Армін Паппергер та Saab Мікаель Йоханссон зазначили, що Китай є основним постачальником більшості компонентів для боєприпасів в Європі, що викликає проблеми у виробничому ланцюгу.
У відповідь на дану ситуацію, Rheinmetall у 2025 році розширила свої джерела постачання бавовняних волокон, які є основною сировиною для нітроцелюлози, залучивши постачання з Європи та країн-партнерів ЄС. Крім того, компанія створила стратегічний запас, що покриває потреби на кілька років вперед.
#Європа #Оболонка (снаряд) #Боєприпаси #Артилерія #Іспанія #Європейський Союз #Китай #Південна Африка #Озброєння #Вибухова речовина. #Швейцарія #Рейнметалл #Нітроцелюлоза #Ракетне паливо #Saab AB #Бавовна