
Ці кораблі управляються компанією з Токіо.
Європейський Союз ввів обмеження на діяльність трьох суден, що сприяли транспортуванню вантажів з російського підприємства "Ямал СПГ". Цей захід має на меті подальше зменшення фінансових надходжень Москви від експорту енергетичних ресурсів.
Згідно з інформацією, наданою виданням Bloomberg, судна North Moon, North Ocean і North Light були включені до 17-го пакету санкцій, введених ЄС. Ці судна належать японській компанії Mitsui OSK Lines Ltd., яка є одним із провідних операторів у сфері транспортування зрідженого природного газу (СПГ).
Неочікувані санкції, накладені на судна однієї з відомих судноплавних компаній, підкреслюють зростаючу активність Європейського Союзу в його прагненні змусити Москву піти на укладення миру з Україною. Нещодавно ЄС заборонив перевалку російського скрапленого природного газу, призначеного для Азії, у своїх портах, що змусило перенести ці операції в порт Мурманська. Хоча таке рішення й збільшило час подорожі до Китаю, воно дозволило компанії "Ямал СПГ" продовжити відправлення вантажів.
"Судна експлуатуються таким чином, щоб сприяти або підтримувати дії або політику з експлуатації, розвитку або розширення енергетичного сектору в Росії, включно з енергетичною інфраструктурою", - повідомили в Європейській раді.
Зі свого боку Mitsui OSK Lines підтвердила, що три судна перебувають під її управлінням.
"Ми маємо намір повною мірою співпрацювати з урядами ЄС і Японії в дотриманні санкцій. Ми проведемо консультації з різними сторонами і вживемо відповідних заходів", - йдеться в заяві компанії.
20 травня Рада ЄС схвалила 17-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів. Під санкції потрапили ще 189 танкерів "тіньового флоту" з третіх країн.
Одночасно російський завод, який займається виробництвом скрапленого природного газу в Арктиці, запустив нову виробничу лінію з потужністю 6,6 мільйона тонн, попри те, що підприємство продовжує залишатися під санкціями.
#Росія #Україна #Порт #Європейський Союз #Китай (регіон) #Bloomberg L.P. #тонна #Японія #Азія #Корабель #Москва #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Вантаж #Мурманськ #Танкер (судно) #Арктика #Зріджений природний газ #Європейська Рада #Корабельний канал