Європейський Союз витрачає свій газ найшвидшими темпами з моменту енергетичної кризи.

Європейський Союз швидше за все зменшує запаси газу в своїх сховищах, ніж будь-коли з моменту енергетичної кризи три роки тому. Це сталося через похолодання та зниження обсягів морських постачань, що призвело до зростання попиту.

Цю інформацію повідомляє видання Financial Times.

Обсяг газу в сховищах блоку зменшився приблизно на 19% від кінця вересня до середини грудня, згідно з даними організації Gas Infrastructure Europe.

Протягом останніх двох років у цей же період спостерігалося лише невелике зниження, оскільки аномально високі температури сприяли збереженню запасів на прийнятному рівні навіть у зимовий сезон опалення, тоді як підприємства зменшували споживання через підвищені ціни.

"Цієї зими Європа значно більше покладається на свої підземні сховища у порівнянні з останніми двома роками, щоб компенсувати зниження обсягів імпорту скрапленого природного газу (СПГ) та задовольнити зростаючий попит", - заявила Наташа Філдінг, керівниця газового підрозділу з ціноутворення в Європі агентства Argus Media.

Європа також стикається з більшою конкуренцією за імпорт СПГ з боку азійських покупців, яких приваблюють ціни, нижчі за ті, що спостерігалися в останні роки. Це призвело до уповільнення імпорту та необхідності більше використовувати запаси зі сховищ.

Останнє, коли газові резервуари Європи так стрімко опустіли до середини грудня, сталося у 2021 році, коли Росія почала зменшувати постачання трубопровідного газу перед початком повномасштабної агресії проти України.

На сьогоднішній день заповненість сховищ у Європейському Союзі становить 75%, що є трохи вищим за середній показник останнього десятиліття, до моменту, коли країни Західної Європи почали зменшувати свою залежність від імпорту з Росії. Для наочності, у середині грудня минулого року цей показник наближався до 90%.

Пропонуємо звернути увагу:

#Росія #Україна #Європа #Європейський Союз #Азія #Температура #Імпорт #Континент #Природний газ #Financial Times #Зріджений природний газ #Газета. #Argus Media

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
У Тибеті відбувалися незвичайні протести проти китайської влади. Які ж причини цього явища? - BBC News Україна
Згідно з інформацією Андрющенка, загарбники розпочали процес депортації родичів військовослужбовців Збройних Сил України з територій, що знаходяться під окупацією.
Україна працює над створенням ракети "Трембіта", яка має можливість досягати Москви.
Теги