
Безпілотники здійснили напад на стратегічний завод у Мордовії.
Російські інформаційні джерела повідомляють про можливу атаку на завод, що спеціалізується на виробництві оптоволокна в Саранську. Керівник Мордовії підтвердив факт атаки на це місто. Також були зафіксовані повідомлення про удар по промисловому підприємству в Чапаєвську, що в Самарській області, де спалахнула пожежа.
Компанія є складовою важливої інфраструктури, що постачає Російській Федерації матеріали для створення сучасних систем зв'язку, включаючи й військові.
За словами керівника ЦПД Коваленка, вироби цього заводу широко застосовуються в системах управління, комунікації та передачі інформації. Зокрема, вони використовуються для створення захищених зв'язкових каналів для російських збройних сил та в управлінні безпілотними літальними апаратами.
"Він увійшов до Овального кабінету і знищив те, що повинно було стати найпростішим завданням у всьому світі," - прокоментував міністр фінансів США Скотт Бессент.
За інформацією міністра фінансів, президент Зеленський, як стверджується, тричі обіцяв укласти угоду, але так і не виконав цю обіцянку.
Бессент підкреслив, що угода про корисні копалини є вигідною для обох держав, і висловив надію на її підписання найближчим часом. Він також зазначив, що наступного тижня до США відправиться українська технічна команда.
Як пише видання, президент України Володимир Зеленський наказав СБУ провести розслідування після того, як стався витік деталей нового проекту угоди між США та Україною про надра. Розслідування ініціювали, коли деталі угоди опублікував народний депутат Ярослав Железняк. Нардеп зазначив, що його джерела - це не українські посадовці.
У розмові з представниками FT було зазначено, що тестування на детекторі брехні вже пройшли співробітники декількох міністерств, проте конкретна кількість перевірених осіб залишилася невідомою.
Джерела РБК-Україна в різних державних установах також підтверджують дані щодо проведення поліграфних досліджень.
У перші п'ять днів квітня спостерігалася активізація пропагандистських медіа, таких як Газета.ru, Sputnik, Ведомости та Военное обозрение. Через ці платформи Москва намагається покласти відповідальність за затяжні бойові дії на Україну.
Крім того, Росія намагається сформувати враження про загальну "втому від України" у світових медіа, а також розганяє контент в Telegram, TikTok та YouTube, який імітує думки українських військових або "незалежних експертів".
"Ми рішуче спростовуємо російські заяви про нібито військові цілі цього удару. Дані з місця події однозначно вказують на відсутність будь-яких військових об’єктів. Реальною метою Росії був систематичний терор проти цивільного населення. Цей напад є ще одним актом воєнного злочину та серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права", - зазначено в заяві.
Цим нападом Росія виявляє абсолютну нехтування мирними ініціативами Дональда Трампа. Більше того, це стало чітким сигналом для Вашингтона, що Путін продовжить агресію та вбивства українців, поки не зустрінеться з новим рівнем тиску та сили.
Невдовзі, під керівництвом Ілона Маска, Департамент ефективності уряду США планує почати оптимізацію кадрів у Міністерстві національної безпеки (DHS).
Згідно з інформацією, наданою CNN, очікується значне зменшення кількості співробітників у всіх державних установах, включаючи Секретну службу.
За інформацією, отриманою від джерел американської телерадіокомпанії, цього тижня велися активні переговори та лобістська діяльність між DOGE, адміністрацією Білого дому та керівництвом Міністерства внутрішньої безпеки (DHS). Існує ймовірність, що Федеральне агентство з управління у надзвичайних ситуаціях (FEMA) може бути ліквідоване. Також під загрозою скорочення опинилися Прикордонно-митна служба (CBP) та Імміграційна та митна поліція (ICE).
Цю інформацію озвучив Павел Коваль, радник прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска з питань України. Він вважає, що Дональд Трамп ризикує вчинити "історичну помилку", якщо в ході можливих переговорів щодо завершення війни в Україні дасть згоду на визнання російського контролю над Кримом, Донбасом або іншими анексованими територіями.
Як повідомив Юрій Ігнат, керівник управління комунікацій Командування Повітряних сил Збройних Сил України, противник вдосконалює свої ракети та безпілотники. В Україні, у свою чергу, передають цю інформацію західним партнерам, аби ті могли покращити свої системи протиповітряної оборони.
"Ворог з початку 2024 року наростив відсоток балістики, якщо брати всі ракети. Крилатих ракет стає відсотково менше, а балістичних стає більше. Бо балістичні ракети, ми розуміємо, збивається Patriot", - сказав Ігнат.
Представник Військово-морських сил зазначив, що ймовірність використання ракет "Калібр" залишається високою, адже російські сили можуть підготуватися та здійснити запуск в межах кількох годин.
"Саме так вони вночі і зробили. Четверте застосування у цьому році, за чотири місяці. Був застосований один з фрегатів і підводний човен. Вони обидва брали участь у цій атаці", - розповів він.
Міністерство оборони Росії повідомило про "захоплення" населеного пункту Басівка, розташованого в прикордонній зоні Сумської області. Прес-секретар Державної прикордонної служби Андрій Демченко зазначив, що агресор продовжує свою кампанію дезінформації, поширюючи неправдиву інформацію щодо захоплення населених пунктів у Сумщині та ймовірного прориву кордону.
"Одночасно супротивник не залишає без уваги тактику використання дрібних штурмових груп, метою яких є перетворення цих сил на нашу територію, їх накопичення та розширення зон бойових дій в Україні. Це, зокрема, відзначається в районі населених пунктів Новеньке та Басівка. Проте, варто зазначити, що ці малі штурмові групи зазнають значних втрат від дій підрозділів Сил оборони", - повідомив він в інтерв'ю РБК-Україна.
У рамках зустрічі "Рамштайн" 11 квітня стоїть є два головних завдання - наближення рішень щодо додаткових Patriot і питання контингентів.
"Також доручив на двосторонній основі працювати щодо ППО, і особливо - зі Сполученими Штатами Америки, які мають достатній потенціал, щоб допомогти припинити будь-який терор", - сказав Зеленський.
Українські збройні сили розпочали використання ударних баражуючих боєприпасів HF-1, оснащених штучним інтелектом. Ці боєприпаси виготовляє німецька оборонна компанія Helsing, а матеріали з фотографіями та відео були опубліковані виданням BILD.
В Україні отримали приблизно тисячу таких безпілотників. На відеозаписах можна спостерігати, як бійці Сил спеціальних операцій працюють з дронами. Випробування безпілотників проходили в Сумській області.
HF-1 здатні залишатися в повітрі приблизно годину, виконуючи пошуки різноманітних об'єктів: від броньованих машин та систем протиповітряної оборони до логістичних центрів і складів. Ці дрони-камікадзе мають радіус дії близько 45-50 км. Вони оснащені системою корекції, що дозволяє виявити ціль і супроводжувати її до моменту ураження, навіть якщо зв'язок з оператором буде втрачено.
Згідно з інформацією, наданою Reuters з посиланням на свої джерела, верховний лідер Ірану, аятолла Алі Хаменеї, оголосив про підвищення бойової готовності збройних сил країни. Як повідомив один з високопосадовців Ірану, Тегеран категорично відкидає вимоги Сполучених Штатів щодо проведення прямих переговорів про ядерну програму, а також загрози бомбардувань.
Іран також застеріг сусідні країни, на території яких розміщені американські бази, про можливість їхнього потрапляння під вогонь.
#Росія #Іран #Дональд Трамп #Українська мова #Україна #Росіяни #Сполучені Штати #Російська мова #Telegram (сервіс обміну повідомленнями) #РБК-Україна #Володимир Путін #Володимир Зеленський #CNN #Інформація #Вашингтон, округ Колумбія #Бойові дії #Терор (політика) #Ракета. #Крим #Москва #Воєнний злочин #Дональд Туск #Балістична ракета #Кабінет міністрів США #Зображення #Протиповітряна оборона #Суми Площа #Польський народ #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Тегеран #Дрон #Знання #Сигнал #Саранськ #Корисні копалини #Самарська область #Мордовія #Міністерство внутрішньої безпеки США #Gazeta.Ru #Алі Хаменеї