![](/images/content/8534599429/7d2d578af2810960826496ebc13b9e86.jpg)
Науковці здійснили важливе відкриття в Тихому океані, виявивши велику ізольовану область, що відповідає вимогам для визнання континентом і яка знаходиться далеко від Австралії.
Новий континент отримав ім'я Зеландія. Висновки дослідження були оприлюднені в науковому виданні GSА.
Вони свідчать, що цей регіон площею 4,9 млн км² складається з континентальної кори. Він має підвищену батиметрію порівняно з океанічною корою, містить різноманітні кремнієві породи та характеризується відносно товстою і низькошвидкісною структурою земної кори.
ОЗНАЙОМТЕСЬ: Телескоп Hubble зафіксував наднову, що знаходиться на відстані 400 мільйонів світлових років від нашої планети.
"Зеландія колись входила до складу Гондвани. На сьогоднішній день приблизно 94% її території знаходиться під водою, що здебільшого зумовлено значним зменшенням товщини земної кори в пізньому крейді, яке передувало розпаду суперконтиненту та наступному досягненню ізостатичної рівноваги", - пояснюють дослідники.
На погляд вчених, класифікація Зеландії як геологічного континенту, а не просто як набору континентальних островів і їх фрагментів, точніше відображає геологічну структуру цього регіону планети. Зеландія відкриває нові перспективи для вивчення процесів континентального рифтингу, а також витончення і руйнування.
#Континент #Австралія #Тихий океан #Земля #Земна кора #Континентальна кора #Суперконтинент #Гондвана #Наднова. #Крейда #Світловий рік #Геологія