РБК-Україна (проєкт Styler) ділиться інформацією про те, які дії є прийнятними та які категорично заборонені під час цього свята, а також висвітлює основні традиції та прикмети.
Святого Миколая, архієпископа Мир Лікійських, шанують як покровителя, який захищає від прикрощів і невдач. Згідно з легендами, що містяться у церковних текстах, Миколай з'явився на світ 15 березня 2017 року в римському містечку Патарі.
З дитинства святий був релігійний, тож в юнацтві продовжив навчання в Мирі, де висвятився на єпископа. Родина Миколая була заможна - після смерті Святому залишився величезний спадок, який він роздав людям у скрутному становищі. Крім цього, Миколай міг зцілювати своїми молитвами.
Тож в цей день молитвах до святого Миколая просять здоров'я, захисту та помочі. В 6 грудня триває Різдвяний піст, заборони якого стосуються святкового меню. Зокрема, не можна готувати страви з використанням яєць, м'яса та молочних продуктів.
В цей день наші пращури варили пиво, а потім пригощали гостей, співали народних пісень зимового обрядового циклу. Напередодні свята випікали медове печиво, миколайчики, яким пригощали дітей. До речі, в випічці були яйця, але, оскільки для дітей було пом'якшення посту, малеча залюбки пригощалася смаколиками.
Проте найголовніший звичай дня Святого Миколая - знаходження подарунків дітьми. За легендами, Миколай приносить подарунок вночі та кладе його під подушку. Якщо дитина була слухняною весь рік, вона отримувала смаколики або іграшку, а якщо пустотливою - різочку або вугілля. Цей звичай, ймовірно, походить з Німеччини та дещо відрізняється в різних країнах.
Окрім того, сьогодні популярністю користуються резиденції святого Миколая – спеціально облаштовані локації, де діти мають можливість виконати цікаві квести, взяти участь у майстер-класах або ж отримати смачні подарунки від святого Миколая.
У день святого Миколая корисно зробити паузу від домашніх обов'язків: не рекомендується прати, мити посуд чи прибирати. Також 6 грудня краще утриматися від вишивання, шиття або в'язання.
Одна з найголовніших заборон Дня святого Миколая - не позичати у когось кошти. В цьому випадку може піти удача. А от свої борги, навпаки, 6 грудня треба повертати. Крім цього, попри традицію дарувати подарунки, варто пам'ятати, що подарунок має бути не лише приємним, а й корисним, сприяти духовному розвитку.
6 грудня, за новим стилем, день ангела відзначають власники таких імен: Микола, Максим.
Крім того, за традиційним календарем в день святого Миколая святкують іменини ті, хто носить імена: Борис, Олексій, Макар, Григорій, Іван та Олександр.
#РБК-Україна #М'ясо #Німеччина #Стародавній Рим #Печиво. #Яйце #Вудка #Юліанський календар #Святий #Єпископе. #Архієпископ #Різдвяний піст #Молочний продукт #Пиво. #Мир #Посуд #Святий Миколай (європейський фольклор) #День святого Миколая #Патара, Лікія #Майра. #Кондитерські вироби