Чи є порушення посту гріхом: думка священнослужителя.

Різдвяний піст 2024 року - це останній піст календарного року. Він триватиме 40 днів, завершуючись святом Різдва Христового, і вважається більш м'яким у порівнянні з Великим постом. Що дозволено, а що заборонено під час цього періоду, а також хто має право не дотримуватися посту, УНІАН дізнався у священнослужителя.

Різдвяний піст у 2024 році за новим церковним календарем триватиме з 15 листопада до 25 грудня, а за старим - з 28 листопада до 7 січня. Головною метою цього посту є підготовка до свята Різдва, щоб зустріти його з очищеним духом і тілом.

Згідно з православною традицією, під час посту слід утриматися від низки речей. У цей період потрібно:

Багато людей вважають, що головним аспектом посту є утримання від їжі, проте справжня мета цього духовного практикування полягає не в обсягах їжі, а в розумінні, що є первинним, а що - вторинним. "Піст - це форма духовного тренування, яку християни використовують для розвитку свідомого самообмеження. Ця практика допомагає людині здобути свободу і незалежність від спокус, пристрастей та негативних звичок", - зазначив у коментарі УНІАН священник Православної церкви України, активіст і ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко.

Отже, з точки зору православної традиції, піст слід розглядати не як обмеження, а як можливість для звільнення.

У Євангелії від Матвія, розділ 6, вірші 1-18, Христос надає вказівки щодо правильного посту. Він застерігає: "Коли ви постите, не виглядайте сумними, як лицеміри, які вдають хворобливий вигляд, аби люди помітили, що вони постять. Запевняю вас, вони вже отримали свою нагороду! Натомість, коли ти постиш, намасти голову і вмий обличчя, щоб твоє постування залишалося невідомим людям, але було відомим твоєму Небесному Отцеві, який бачить те, що приховане; і твій Отець, який бачить невидиме, винагородить тебе відкрито".

На думку отця Георгія, церква не накладає обов'язку дотримуватися посту, і кожна особа має можливість самостійно вирішувати, чи хотіла б вона поститися.

Зазвичай постом займаються церковні прихожани, і існує кілька його форм: традиційний пост переважно пов'язаний з обмеженнями в їжі, тоді як новіші варіанти, такі як інформаційний пост, також набувають популярності. Щодо тих, хто має право на послаблення, то це люди похилого віку, особи зі станами здоров'я, вагітні жінки, жінки, які годують груддю, діти та військовослужбовці. Як зазначає священик, солдати на фронті часто не мають можливості обирати їжу, тому їм дозволяється не дотримуватися посту. Проте навіть перебуваючи в армії, можна практикувати піст у нестандартний спосіб, наприклад, обмежуючи себе в певних висловлюваннях. Уникнення вульгарних слів також може вважатися формою посту.

#Українське незалежне інформаційне агентство #Православна Церква України #Різдво #Християнство #Церква #Ісусе. #Різдвяний піст #Піст #Ксьондз. #Східна Православна Церква #Пристрасть (емоція) #Великий піст #Євангеліє від Матвія #Біблія

Читайте також