РБК-Україна (проєкт Styler) ділиться інформацією про історію, традиції та забобони, пов'язані зі святом 13 листопада.
Іоан Золотоуст народився в заможній родині в 347 році, в місті Антиохії. Батьки Іоана були християнами, що прищепило у хлопця любов до своєї віри.
Завдяки старанням матері, молодий чоловік здобув якісну освіту і спочатку обрав професію адвоката, адже вирізнявся надзвичайною красномовністю, що принесло йому певне прізвисько. Проте, через кілька років у цій сфері, Іоан вирішив звернутися до духовного шляху.
Спочатку Іван ізолювався в домі своєї матері, де невпинно звертався до Бога в молитвах. Після цього він провів шість років у пустельному середовищі, і лише після цього прийняв сан священника.
У період свого правління Іоан Золотоуст залишив помітний слід як видатний оратор, чиї твори привертають увагу багатьох дослідників навіть у наш час. Однак, після зміни політичної ситуації, він опинився в опалі та був заарештований.
Після смерті Іоана його священні мощі були перевезені до Константинополя. Нині вони знаходяться в соборі святого Георгія, де також зберігаються останки святителя Василя Великого.
Іоан Золотоустий (зображення: Wikipedia)
Пращури вважали, що сьогодні категорично не можна:
Також предки вірили, що сьогодні рибалки мають обов'язково продати або пожертвувати храму перший улов, а на отримані гроші поставити свічки в церкві. Це допоможе прикликати в своє життя щастя.
Згідно з новим календарем, 13 листопада святкують іменини ті, хто носить імена Герман та Іван.
#Християнство #Риболовля #Іван Золотоустий #Реліквія. #Адвокат. #Релігія #Антіохія #Василій Кесарійський #Свічка. #Святий Георгій #Стамбул #Єпископе.