Міністр оборони Швейцарії Мартін Пфістер ініціював розслідування щодо витоку конфіденційних даних з Федеральної розвідувальної служби країни до російських спецслужб. Ці витоки мали місце в період між 2015 і 2020 роками і, як стверджується, були пов'язані з програмним забезпеченням, що нібито стосується кібербезпеки, розробленим відомою Лабораторією Касперського.
Причому інші спецслужби попереджали про загрозу швейцарську розвідку. Як повідомляє Swissinfo, про це йдеться у секретній доповіді Федеральної розвідувальної служби Швейцарії.
Витоки інформації відбулися "завдяки" діяльності кіберпідрозділу розвідників. Існує думка, що дані швейцарської розвідки через компанію Касперського потрапили до російських спецслужб, зокрема до Головного розвідувального управління та військової розвідки.
Федеральна розвідувальна служба у зазначений період часу сама ініціювала, провела і завершила три внутрішніх розслідувань "інцидентів у колишньому кіберпідрозділі".
У 2021 році, після проведених розслідувань, розвідувальна агенція вирішила провести реорганізацію свого кіберпідрозділу. Повна реорганізація стартувала в березні 2024 року.
Так чи інакше, але Мартін Пфістер розпочав адміністративне розслідування всіх випадків витоків інформації і доручив його проведення "незалежній зовнішній інстанції".
"Для Пфістера розвідувальна служба має центральне значення для захисту і безпеки Швейцарії, особливо у нинішній глобальній ситуації, яка характеризується невизначеністю", - цитує видання повідомлення Міноборони країни, в додає, що саме тому швейцарський міністр ініціював нове розслідування.
Як повідомляв OBOZ.UA, вперше серйозні заяви про можливі зв'язки Лабораторії Касперського з російською розвідкою пролунали з США, ще у 2015 році.
У 2017-му теж з'явилася інформація, що Лабораторія Касперського працювала над секретним проєктом для Федеральної служби безпеки РФ.
Після цього в більшості країн, починаючи зі Сполучених Штатів, урядовим установам було заборонено використовувати продукцію компанії Лабораторія Касперського.
Минулого року в США були запроваджені санкції, які заблокували активи керівників Лабораторії Касперського.
#Росія #Оцінка розвідданих #Міністерство оборони (Україна) #Міністр оборони #Військова розвідка #Федеральна служба безпеки #Секретна служба #Швейцарія #Головне розвідувальне управління Генерального Штабу Російської Федерації #Федеральна розвідувальна служба #Лабораторія Касперського