Про це розповів голова Офісу президента Андрій Єрмак, відповідаючи на питання кореспондента РБК-Україна.
"В медіа активно обговорюються різні альтернативні 'плани', мовляв, у США один, в ЄС інший, а в окремих країнах ще якісь. Хочу підкреслити, що це не відповідає дійсності. Немає кількох планів, з яких ми могли б вибирати. Тим більше, що ніхто інший не має можливості визначати наш вибір. Ведуться робочі дискусії щодо формулювань, але всі наші партнери перебувають у постійному діалозі", - зазначив Єрмак.
Як зазначив керівник Офісу Президента, на завершальному етапі буде створено єдиний документ, що буде спільно розроблений Україною та її союзниками, і в якому будуть враховані інтереси України.
"Мова не йде про змагання між ініціативами. Суть полягає у виявленні синергії між Україною, Європейським Союзом, Сполученими Штатами та іншими партнерами. Безумовно, участь США є надзвичайно важливою," - зазначив Єрмак.
"Президенти (України Володимир, - ред.) Зеленський і (США Дональд, - ред.) Трамп, європейські лідери однаково вважають, що будь-які переговори мають починатись з припинення вогню і по поточній лінії зіткнення. Всі партнери вважають, що для успішної роботи дипломатів вогонь має бути зупинений. Ми високо цінуємо лідерство президента Трампа як миротворця і вважаємо, що саме він може допомагати Україні досягти справедливого, сталого та забезпеченого надійним гарантіями безпеки миру", - додав голова ОП.
За словами Єрмака, наступного понеділка, 3 листопада, в рамках продовження зустрічі лідерів держав-учасниць коаліції охочих, заплановано онлайн-засідання коаліції на рівні радників з питань національної безпеки.
"Там ми обговорюватимемо всі ідеї, аби синхронізувати позиції та напрацювати подальші кроки", - сказав Єрмак.
"Президент України постійно підтримує комунікацію з усіма лідерами країн-партнерів. Наша команда, до якої входять Офіс, МЗС, РНБО та інші органи, активно взаємодіє зі своїми зарубіжними колегами. Я майже щодня спілкуюсь з радниками з національної безпеки та оборони. В умовах триваючої війни, з якою зіткнулася Україна, остаточний формат мирної угоди залежатиме від нас. Це питання не лише справедливості, але й здорового глузду", - підкреслив глава ОП.
#Дональд Трамп #Журналіст #Україна #Документ #РБК-Україна #Володимир Зеленський #Європейський Союз #Президент України #Дипломат #Міністерство закордонних справ (Україна) #Коаліція #Рада національної безпеки і оборони України #Андрій Єрмак #Агресивна війна #Комунікація #Ризький мирний договір