
І хоча ця техніка розроблялася як "таксі" для перевезення особового складу до зони бойових дій, практика її застосування в реальних бойових операціях показує, що статус бойової машини переднього краю їй буде виправдано.Про використання автомобілів Gyurza-01 у широкому спектрі логістичних та бойових завдань у деталях розповів спеціалізований ресурс Defense Express.
Першими, хто почав застосовувати техніку цього виробника та зазначену модель, стали військовослужбовці 105-го прикордонного загону на честь князя Володимира Великого. Сьогодні броньовані автомобілі "Гюрза-01" активно використовуються в підрозділах Збройних сил України, Національної гвардії та інших частинах Державної прикордонної служби.
Також зверніть увагу на український бронеавтомобіль Гюрза, який відправився до Абу-Дабі.
Звідусіль йдуть схвальні відгуки. "Гюрза" має надійний шестициліндровий 6,7-літровий турбодизельний двигун Cummins потужністю 380 к.с. і 1017 Нм крутного моменту. Агрегат працює у зв'язці із шестиступеневою автоматичною коробкою передач Aisin.
Броньовані автомобілі "Гюрза-01" в процесі складання на заводському конвеєрі. Зображення: Укрармотех.
Ця техніка вирізняється не лише високими показниками маневреності, а й ефективно захищає особовий склад від вогнепальної зброї, а також від статичних і динамічних наземних та мобільних повітряних вибухових пристроїв.
Ще не забутий недавній інцидент, коли підрозділ прикордонників на Донецькому напрямку зазнав атаки російського FPV-дрону з оптоволоконним обладнанням, який влетів у задню частину броньовика "Гюрза". Вибух підняв 12-тонний броньований автомобіль, але капсула виявилася достатньо міцною, щоб витримати удар, і ніхто з військовослужбовців не отримав травм від уламків.
Читайте також Засекречений бронеавтомобіль УАТ-Тиса піде у війська: що це за машина
Згідно з повідомленнями, автомобіль на базі Dodge RAM 5500, обладнаний лебідкою, не перевернувся, незважаючи на пробиті шини та інші ушкодження. Хоча шини були здути, броньований автомобіль зміг дістатися до бази завдяки вставкам у колесах типу RUN-FLAT. Екіпаж і особовий склад швидко відновилися після атаки ворожого дрона, на відміну від транспортного засобу, якому було значно важче.
Пошкоджений внаслідок вибуху броньовик з повним приводом 4×4, оснащений функцією диференціального підключення, має подвійну V-подібну підлогу, здатну витримувати детонацію вибухових матеріалів вагою до 6 кг (відповідно до стандартів 2a та 2b STANAG 4569). Незважаючи на це, транспортний засіб отримав серйозні ушкодження. Однак броня класу захисту ПЗСА-5 (STANAG 4569, рівень II), яка забезпечує захист від пострілів калібру 7,62 х 39 з бронебійними кулями, успішно виконала свою місію, зберігши життя людей.
Гюрза-01 проходить процес відновлення після бойових пошкоджень. Фото: Укрармотех.
Броньовик відправили для відновлення на завод. Там пообіцяли відремонтувати техніку й повернути її назад прикордонникам. Машина з часом може "виконувати свої функції в рамках бойових завдань".
Подібна ситуація трапилася з військовими 18-ї Слов'янської бригади Національної гвардії України. На дорогу Гюрза-01, що була засіяна вибуховими пристроями, все ж таки заїхав автомобіль. У салоні, крім двох членів екіпажу (водія і стрілка), знаходилися ще шість бійців.
І хоча вибух був потужний, особовий склад не постраждав. Захист бронекапсули та конструкція сидінь й днища розсіяли вибухову хвилю. Машину також відправили виробнику для ремонту.
У десантно-штурмових військах ЗСУ відразу дві машини зазнали бойового ураження від FPV-дронів. Один броньовик "вже відремонтували й повернули підрозділи з оновленою захисною обшивкою салону - дрону не вдалося пошкодити капсулу, важливі вузли та агрегати авто".
Дізнайтеся також про ремонт німецької військової техніки в Україні.
Інша машина наразі на ремонті, оскільки всередині сталася пожежа, а ходова частина отримала значні пошкодження. Проте броньований автомобіль успішно виконав свою місію — життя людей були врятовані.
Торік на тому ж Донецькому напрямку накопичувальний заряд влучив у вітрове скло. Сталося загоряння, але як і в цьогорічному випадку, життя бійців врятувала система пожежогасіння. Машину було відновлено на потужностях підприємства.
На замовлення UAT було створено спеціалізоване шасі з лебідкою, яке оснащене 385-сильним турбодизелем Cummins. Фото: Укрармотех.
Невдовзі військові отримають нову версію броньованого автомобіля, відому як Гюрза-02 (дивіться відео нижче). Ця модель розроблена на основі бойового досвіду та експлуатації попередньої версії, Гюрза-01. Гюрза-02 відзначатиметься підвищеною надійністю та сучасними технологічними рішеннями. Наразі вона проходить процедуру кодифікації в Міністерстві оборони України.
#Росія #Збройні сили України #Державна прикордонна служба України #Бойові дії #Бронеавтомобіль (військовий) #Вибух! #Машина. #Логістика #Екіпаж #Донецьк #Бойова машина #Стрілецька зброя #Національна гвардія України #Двигун #Кінські сили #Рухоме шасі #Агрегат (техніка) #Туша. #STANAG 4569 #Cummins #Dodge Ram #Автомобільна шина #Лебідка! #Автоматична коробка передач #Крутний момент #Абу-Дабі