Екс-командувач британських збройних сил постійно звертав увагу на небезпеки, що загрожують його нації.
Британські солдати та офіцери будуть змушені вести майбутню війну з "кволими" лініями постачання і проти ворога, який має більше військ, техніки та сучасних технологій. Таку думку висловив колишній очільник армії країни, генерал сер Патрік Сандерс, пише The Times.
За його словами, Велика Британія перебуває у "переломному моменті", тому він впевнений в тому, що майбутнє буде небезпечним.
Під час свого фінального виступу на посаді генерала Сандерс підкреслив, що британські збройні сили ніколи не вирізнялися чисельною перевагою та не могли похвалитися вражаючими технологічними засобами.
"Ми завжди воювали, притиснувшись спиною до стіни. Це те, ким ми є", - сказав він у п'ятницю, виступаючи перед офіцерами-кадетами, які закінчують навчання у престижній військовій академії Сандхерст.
У The Times нагадали, що Сандерс був суперечливим начальником генерального штабу через свої відверті висловлювання про загрози, які стояли перед Британією та стан армії країни.
"Стикнувшись із безкомпромісною ворожістю та експансіоністською політикою Росії, яку підживлює альянс ядерних автократій, що дотримуються принципу 'сила визначає право', ви обираєте шлях військового у вирішальний час. Ваша служба в армії є більш важливою, ніж будь-коли в історії моєї кар'єри," - зазначив він, звертаючись до кадетів-офіцерів.
За його словами, незважаючи на те, що військові сили проходять процес переозброєння, щоб стати "значно більш небезпечними, ніж армії, що втричі перевищують їх за чисельністю", модернізація вимагає часу, якого "не вистачає".
"Отже, якщо ви вирішите вступити у війну, а мій досвід свідчить, що це рано чи пізно станеться, то, найімовірніше, все відбудеться так, як зазвичай з британськими військами: в ізоляції, з перевагою в чисельності, техніці та оснащенні, але з ненадійними лініями постачання, і ще до того, як країна встигне мобілізуватися," - зауважив військовий.
Водночас він зазначив, що армія Великої Британії володіє "золотим іміджем військової доблесті, який ґрунтується на вражаючих досягненнях".
"Нашу державу охоплює гордість за нас, а наші противники та партнери виявляють до нас повагу," - підкреслив генерал, зауваживши, що це результат нашої здатності до адаптації, незламного бойового духу та ефективного керівництва армії.
В свою чергу, міністр оборони Джон Хілі застерігав у жовтні, що британські збройні сили не готові до війни в їхньому нинішньому стані. Пізніше міністр у справах ветеранів Алістер Карнс підкреслив, що в разі конфлікту з Росією вся армія може зазнати загибелі або поранення протягом шести місяців або року, якщо врахувати поточні втрати в Україні.
Раніше The Times писав, що на Заході зростають побоювання, що Україна програє війну проти РФ, тому найближчими роками Путін може вторгнутися у Східну Європу. За словами воєначальників, Велика Британія повинна бути готовою до конфлікту у 2027 році.
Наприкінці листопада The Guardian опублікував інформацію про те, що військово-повітряні сили США виявили незнайомі безпілотники над трьома авіабазами у Великій Британії. Американські військові заявили, що мають намір захищати ці бази у випадку будь-якого вторгнення.
#Росія #Безпілотний літальний апарат #Східна Європа #Володимир Путін #Генеральний персонал #Сполучене Королівство #Міністр оборони #Західна Європа #Військово-повітряні сили США #Британська армія #Гардіан #Воєначальник