Велика Британія та Франція розробляють стратегію забезпечення безпеки для України, повідомляє Bloomberg.

Офіційні Лондон та Париж намагаються скласти план для надання Україні гарантій безпеки. Це відбувається на тлі вимог з боку Москви, щоб українська армія була суттєво скорочена в рамках будь-якого врегулювання війни РФ проти України.

У середу в Парижі пройшли переговори за участю міністрів оборони Франції, Великої Британії, Німеччини, Італії та Польщі, на яких обговорювалась узгоджена підтримка України.

На прес-конференції, яку провів міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню разом з представниками інших європейських країн, було зазначено, що існує "значний консенсус" стосовно того, що основною гарантією безпеки для України є її власні збройні сили, їхня потужність, озброєння та підготовка.

"Французький міністр підкреслив, що тривалі гарантії безпеки будуть залежати від ресурсів, які ми зможемо забезпечити для України."

Лекорн також зауважив, що Європі слід терміново прискорити розробку космічних технологій і зменшити свою залежність від Starlink, сервісу, що належить американському мільярдеру Ілону Маску та його компанії SpaceX.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус висловив задоволення у зв'язку з оголошенням США про продовження військової підтримки України. Він також зазначив, що Європа здатна компенсувати частину підтримки та послуг, які надаються США, зокрема в питаннях, пов’язаних із "Старлінками".

"Ми здатні оперативно реагувати, наприклад, шляхом надання боєприпасів або супутникового зв'язку, якщо виникне така необхідність," - зазначив Пісторіус під час прес-конференції для журналістів.

12 березня міністр оборони Великої Британії Джон Гілі повідомив, що на наступному тижні відбудеться нова зустріч міністрів оборони з різних країн, на якій продовжать обговорення "військового планування" у контексті можливого врегулювання.

За інформацією Bloomberg, прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Еммануель Макрон ініціюють обговорення з представниками 37 країн щодо формування "коаліції бажаючих" для підтримки України в разі досягнення миру.

"Це означає, що країни Європи, Співдружності та Азії внесуть фінансування, війська, літаки або військово-морські судна, щоб допомогти захистити Україну від перспективи подальшої російської агресії", - пише західне інформагентство.

Згідно з інформацією Bloomberg, у вівторок делегації держав, що не є членами НАТО, серед яких Австралія, Японія та Нова Зеландія, взяли участь у переговорах у Парижі разом з військовими лідерами багатьох європейських країн і Канади.

Британські урядовці поділилися з західними медіа, що їхня ініціатива щодо створення "сил заспокоєння" є критично важливим елементом безпеки для України. Вони переконані, що будь-які спроби Росії перешкоджати цьому процесу, що включає країни НАТО, слугуватимуть свідомою спробою підриву шансів на стійкий мир.

Згідно з інформацією від Bloomberg, кожну з країн запитали про можливості їхньої участі в коаліції. Тих, хто не планує надсилати війська в Україну, запитували, чи готові вони дозволити розміщення сухопутних сил у сусідніх європейських державах, а також які інші форми підтримки вони можуть запропонувати, зокрема відправлення кораблів, літаків, танків та надання розвідувальної інформації.

Представники оборонних відомств європейських країн вважають, що дислокація європейських військових в Україні є ключовим елементом для забезпечення стабільного та тривалого миру.

Водночас Російська Федерація вже висловлювала свою незгоду з можливістю розміщення військових сил НАТО в Україні. Глава Міністерства оборони Росії Сергій Лавров, на якого посилається кремлівське агентство ТАСС, заявив, що будь-яка форма присутності військ Північноатлантичного альянсу на території України є "загрозою" для Росії.

За інформацією, отриманою Bloomberg від джерел, обізнаних у даному питанні, військові керівники планують надати Стармеру та Макрону детальні пропозиції щодо миротворчих сил протягом найближчих днів. Ці варіанти будуть обговорені з іншими західними лідерами під час телефонної конференції, запланованої на ці вихідні.

Згідно із західними ЗМІ, наступним кроком стане передача розробленого плану Трампу. Журналісти сподіваються, що вдасться переконати його прийняти американські гарантії безпеки, включаючи підтримку повітряних сил, розвідувальні дані та моніторинг ситуації за кордоном, при цьому уникнувши розміщення американських військових у складі миротворчих контингентів.

Крім того, Великобританія та Франція не мають наміру дозволяти Сполученим Штатам піддаватися тиску з боку російського лідера Володимира Путіна, який вимагає "демілітаризації" України, а також намагається змусити президента Володимира Зеленського організувати вибори до укладення стабільної мирної угоди.

Як зазначив Стармер у середу, питання про дітей, викрадених російськими загарбниками в Україні, також повинно бути включене в процес мирного врегулювання.

Офіційні особи вважають, що домовленість між США та Україною про 30-денне припинення вогню в поєднанні з розробкою планів щодо миротворчих сил посилили тиск на РФ, щоб вона пішла на власні поступки.

"Проте існують серйозні побоювання, що Росія відкине мирне врегулювання та використає період припинення вогню для переозброєння та подальших нападів на Україну, попереджають люди", - пише Bloomberg.

#Росія #Франція #Париж #Україна #Європа #Боєприпаси #Армія США #Володимир Путін #Володимир Зеленський #НАТО #Канада #Північна та Південна Америка #Німеччина #Bloomberg L.P. #Міністерство оборони (Росія) #Танк #Міністерство оборони (Україна) #Японія #Азія #Літак. #Корабель #Москва #Друга Польська Республіка #Президент Франції #Військово-повітряні сили #Реклама #Лондон #Еммануель Макрон #Сполучене Королівство #Міністр оборони #Країни-члени НАТО #Сергій Лавров #Військова розвідка #Озброєння #Прем'єр-міністр Великої Британії #Італія #Нова Зеландія #Австралія #SpaceX #Співдружність націй #Агресивна війна #Армія #Розвідувальна інформація #Інформаційне агентство Росії «ТАРС» #Миротворчість Організації Об'єднаних Націй #Міністр (уряд)

Читайте також