
Транспортні засоби та нерухомість ухилянтів можуть бути конфісковані, а їх банківські рахунки - заблоковані, якщо вони не дотримуються правил військового обліку та не сплачують передбачені штрафи.
Яке майно можуть арештувати і як відбувається процедура -- у коментарі сайту ТСН.ua пояснила адвокатка Марина Бекало.
За порушення правил військового обліку, вчинене в період дії правового режиму військового стану передбачається штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень за статтею 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Ст. 307 КУпАП також визначено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу ТЦК та СП, а в разі оскарження такої постанови -- не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
"У разі сплати штрафу обовʼязково потрібно направити квитанцію про оплату або її копію направити до районного ТЦК та СП, який приймав постанову про накладення штрафу", -- зазначила ТСН.ua Марина Бекало.
У випадку, якщо штраф не буде сплачений, ТЦК та СП передає рішення для примусового виконання до державного виконавця. Це може бути зроблено за адресою проживання правопорушника, місцем його роботи або за адресою, де знаходиться його майно.
При ініціюванні виконавчого провадження з порушника стягується подвоєний штраф (від 34 000 до 56 000 грн), а також витрати, пов'язані з виконанням рішення.
"В рамках виконавчого провадження державний виконавець арештує та примусово стягує розмір штрафу з усіх банківських рахунків правопорушника, а також накладає арешт на наявне рухоме чи нерухоме майно з можливістю подальшої реалізації такого майна", -- пояснила адвокатка.
Виконавець накладає арешт на активи або фінансові кошти боржника, приймаючи рішення у формі постанови, що стосується арешту майна/коштів або опису та арешту зазначених активів.
"Затримання здійснюється в межах суми, що підлягає стягненню, з урахуванням виконавчого збору, витрат на виконання рішення та штрафів," — підкреслила Марина Бекало.
Коли йдеться про рухоме майно, чинне законодавство визначає список активів, які не можуть бути піддані примусовій реалізації:
Якщо мова йде про нерухомість, то в ситуації, коли сума, що підлягає стягненню в рамках виконавчого провадження, не перевищує 160 000 гривень, стягнення на єдине житло боржника та на земельну ділянку, на якій це житло знаходиться, не проводиться.
"В іншому випадку звернення стягнення на об'єкти нерухомого майна, об'єкти незавершеного будівництва, майбутні об'єкти нерухомості здійснюється, коли у боржника немає достатніх коштів чи рухомого майна, за рахунок яких здійснюється погашення боргів. При цьому в першу чергу звертається стягнення відбувається на окрему від будинку земельну ділянку чи інше приміщення, що належать боржнику", -- зазначила ТСН.ua Марина Бекало.
В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якій фактично проживає боржник.
Ми вже повідомляли, що поліція матиме можливість конфісковувати водійські посвідчення у тих, хто ухиляється від служби, на підставі судового рішення: законопроєкт уже зареєстровано.
#Поліція. #Українська гривня #Законодавство #Адвокат. #Банківський рахунок #Рішення суду #Нерухомість #Арештуйте. #Штраф (адміністративне стягнення) #Кодекс України про адміністративні правопорушення #Борг. #Виконавче провадження в Україні #Штраф (кримінальне покарання) #Особисте майно