Адміністрація Трампа розглядає можливість передачі USAID під контроль Державного департаменту: медіа повідомляють про потенційні наслідки.

Два джерела, які мають інформацію про обговорення, повідомили західним медіа, що адміністрація Трампа розглядає цей варіант в контексті масштабної реформи в розподілі зовнішньої допомоги США на глобальному рівні.

Цього тижня у Раді національної безпеки США активно обговорювали можливість підпорядкування USAID Державному департаменту, повідомляє Reuters, посилаючись на джерело, яке обізнане з ситуацією.

Офіційний представник Сполучених Штатів підтвердив, що відповідні дії були предметом обговорення, однак зазначив, що остаточні рішення поки що не були прийняті.

Про можливий крок з боку уряду США раніше повідомляло видання Politico.

Адміністрація Трампа оголошувала, що проводить перевірку з метою переконатися, що зовнішня допомога Штатів в усьому світі на десятки мільярдів доларів відповідає зовнішній політиці нового президента "Америка перш за все", а не є "марною тратою грошей платників податків".

Одне з джерел Reuters повідомило, що адміністрація Білого дому аналізує правові можливості, які Дональд Трамп міг би використати для видачі указу про скасування незалежності USAID. Проте залишається незрозумілим, чи має президент США право видавати такий наказ без участі Конгресу.

Крім того, західні медіа повідомляють, що представники новоствореного "Департаменту ефективності уряду", керованого мільярдером і радником Трампа Ілоном Маском, також були залучені до обговорень і неодноразово відвідували штаб-квартиру USAID, розташовану в центрі Вашингтона, протягом цього тижня.

Як пише Reuters, якщо USAID перейде під підпорядкування Державному департаменту, це, ймовірно, матиме "драматичні наслідки для глобальної рятувальної допомоги від найбільшого у світі донора".

Крім того, повідомляється, що рішення Трампа про призупинення значної частини іноземної допомоги США вже суттєво змінило сферу розвитку, викликало сотні звільнень та поставило під загрозу "тисячі інших позицій".

Через зупинку функціонування програм підтримки виникають складнощі, зокрема, для польових лікарень у тайських біженських таборах, для процесу розмінування в зонах конфлікту, а також для постачання медикаментів, необхідних для лікування мільйонів людей, які страждають від захворювань, таких як ВІЛ.

У 2023 фінансовому році США загалом виділили 72 мільярди доларів допомоги по всьому світу. Штати надали 42% усієї гуманітарної допомоги, яку відстежувала ООН у 2024 році.

Також нагадаємо, USAID в Україні підтримує гуманітарні програми - відбудову шкіл, надання медичних послуг, ремонт критичної енергетичної системи.

#Політик #Дональд Трамп #Білий дім #Організація Об'єднаних Націй #Вашингтон, округ Колумбія #Reuters #Бойові дії #Повноваження #Біженець #Лікарня #Державний департамент США #ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ #Конгрес Сполучених Штатів Америки #Рада національної безпеки США #Гуманітарна допомога #Агентство США з міжнародного розвитку #Штаб-квартира

Читайте також