Адміністрація Байдена не встигає освоїти всі виділені фінансові ресурси для підтримки України, повідомляє WSJ.

Адміністрація президента США Джо Байдена не встигає освоїти всі кошти, виділені Конгресом на військову підтримку України, повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на свої джерела.

Відзначається, що подальше використання залишкових коштів буде залежати від рішення новообраного президента США Дональда Трампа.

За словами американських чиновників, у адміністрації є ще понад 6,5 мільярдів доларів, які дозволяють Міністерству оборони США передавати Україні озброєння і техніку з власних запасів.

Пентагон вичерпав максимальний обсяг зброї, який може щомісяця відправляти Україні, не заважаючи власній бойовій готовності, і тепер стикається з труднощами в організації постачання озброєння для українських військових, повідомляють джерела WSJ.

20 квітня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект, що стосується національної безпеки, який передбачає виділення 95 мільярдів доларів на військову допомогу для України, Ізраїлю та інших союзників США. З цієї суми близько 61 мільярда доларів буде спрямовано на підтримку України.

Читайте також: Байден просить у Конгресу США ще 24 мільярди доларів допомоги Україні - Politico

Напередодні, видання Politico повідомило, що президент США Джо Байден таємно звернувся до Конгресу з проханням про виділення ще 24 мільярдів доларів на підтримку України. Згідно з інформацією, 16 мільярдів з цієї суми планується використати для поповнення запасів американської зброї, що знаходиться в Україні. Інші вісім мільярдів доларів пропонують направити на Ініціативу сприяння безпеці України (USAI), за якою Пентагон укладає контракти з виробниками, замість того, щоб надавати техніку та озброєння безпосередньо зі своїх запасів.

Politico вважає, що ймовірність схвалення запиту конгресом є "досить низькою".

Після того, як Дональд Трамп здобув перемогу на президентських виборах, адміністрація Джо Байдена активізувала процес надання військової підтримки Україні, повідомляє The Wall Street Journal. У представників Білого дому виникають побоювання, що нова адміністрація може зменшити обсяги постачання, намагаючись змусити Україну до проведення переговорів.

В рамках посилення підтримки України перед інавгурацією Трампа, запланованою на 20 січня, Байден надав дозвіл Києву використовувати далекобійні ракети ATACMS для ударів по цілях на території Росії. Крім того, він санкціонував постачання протипіхотних мін, анулював половину кредиту в розмірі 4,65 мільярда доларів і запровадив санкції проти "Газпромбанку". За версією Вашингтона, цей банк використовується Росією для закупівлі військового обладнання, як повідомляє Bloomberg.

#Росія #Політик #Дональд Трамп #Президентські вибори 2008 року в Сполучених Штатах #Україна #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Білий дім #Сполучені Штати #Джо Байден #Національна безпека #Ізраїль #Вашингтон, округ Колумбія #Bloomberg L.P. #The Wall Street Journal #Ракета. #Пентагон #Інавгурація #Озброєння #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Міністерство оборони США #Конгрес Сполучених Штатів Америки

Читайте також