8 порад для безпроблемного та спокійного навчання дитини дотримання порядку

У багатьох батьків є звичка робити за дитину те, що вона може зробити сама. Це сигнал того, що дорослі не впевнені в її здібностях. Результатом стає дитина, якій бракує незалежності, самоповаги та навичок вирішення проблем, і яка не може - чи не хоче - виконувати відповідні віку завдання.

Психолог з Едмонтона, Джин Вільямс, зазначає в інтерв'ю для Today's Parent, що ця проблема має рішення. Вона стверджує, що завдяки правильному підходу діти можуть стати впевненими в собі, самостійними, організованими та здатними приймати рішення без сторонньої допомоги.

Вісім рекомендацій для розвитку незалежності у дітей:

Пожалуйста, сообщите.

Коли Вільямс усвідомила, що надає синові набагато більше допомоги, ніж йому потрібно, вона звернулася до нього зі словами: "Вибач, я ставилася до тебе як до малюка, хоча ти вже готовий виконувати дорослі завдання!" Водночас вона попередила про обережність у використанні висловлювань на кшталт "Ти вже не малюк", адже термін "малюк" може бути чутливим у цій віковій категорії.

2. Визначте можливості

Сформуйте перелік завдань, які дитина здатна виконувати самостійно. Крім того, корисно запитати її думку про те, які обов'язки вона вважає прийнятними для себе, оскільки це може збільшити її бажання спробувати виконати їх.

3. Визначте основні пріоритети

Краще не перевантажувати дитину всім й одразу. Нехай вона поступово навчиться робити по одній справі самостійно, щоб наперед не перевантажувати її.

4. Ефективно плануйте свій час.

Якщо вашій дитині необхідно 10 хвилин, щоб привести волосся в порядок, спробуйте прокинутися на 10 хвилин раніше. Коли ви не будете занадто настирливо контролювати її дії, вона може вас приємно здивувати своєю готовністю до співпраці. Не варто квапити події і краще залишатися спокійними.

5. Узгоджуйте взаємоприйнятні рішення.

Якщо дитина упирається, йдіть на компроміс і додайте трохи веселощів. "Кілька днів я брала на себе обов'язки по сорочці, а він займався низом. Я сказала, що його гілкам дерева (рукам) потрібне листя (сорочка) і що він чудово впорався - і також буде чудово вдягати свою власну сорочку", - каже психолог.

6. Забудьте про досконалість

Прийміть реальність, що ваша дитина не виконає завдання так само вміло, як ви. Якщо молоко розлиється, продемонструйте, як його прибрати, не вказуючи на помилки, і запевніть, що подібне трапляється з кожним.

7. Відзначте досягнення або позитивну рису.

Замість того, щоб вказувати на те, що черевики не на тій нозі, скажіть: "Ти сам одягнув черевики! Молодець!" Дитина пізніше виявить дискомфорт. Дайте позитивне продовження, наприклад: "Упевнена, завтра ти одягнеш їх на правильні ноги".

8. Беріть до уваги ситуацію.

Якщо діти втомилися, хворі, зазнають стресу чи пристосовуються до змін, не час вводити нові обов'язки. І не засмучуйтесь, якщо вони регресують, вимагаючи, щоб ви виконали завдання після того, як вони його освоїли. Це нормально. Тимчасовий поділ навантаження може допомогти їм швидше прийти до тями, ніж якби ви їх лаяли або критикували.

"Постарайтеся підтримувати спокій. Як і я, ви, напевно, знайдете безліч плям на ліжку і розлитого молока, але коли ваша дитина з гордістю вигукує: 'Я зробив усе сам!', це варте всіх зусиль", - зазначає Вільямс.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше фахівці озвучили для батьків 10 простих порад, як допомогти дитині стати кмітливою.

#Волосся #Канада #Психолог. #Дерево. #Молоко #Дитинко. #Компроміс #Сукняний чобіт #Сорочка. #Едмонтон #Дискомфорт

Читайте також