
Перший етап на шляху до заощадження - це усвідомлений вибір техніки під час покупки. Важливо звертати увагу на можливість економічного режиму роботи та клас енергоефективності, перевагу слід надавати категоріям А або А+.
Також важливо підібрати об'єм бойлера відповідно до ваших потреб: надмірний літраж призведе до зайвих витрат. Корисною буде наявність термостата з можливістю точного налаштування температури. Чим більше функцій управління, тим більше варіантів для економії енергії.
Наявність накипу і відкладень на нагрівальному елементі суттєво погіршує продуктивність бойлера. При однакових витратах енергії, пристрій нагріває воду менш ефективно, що призводить до збільшення споживання електроенергії.
Регулярне очищення бойлера раз на півроку або рік допоможе забезпечити його ефективну роботу. Це також сприятиме продовженню життя пристрою та запобіжить несподіваним поломкам. Важливо враховувати жорсткість води: з підвищенням її рівня частота профілактичних заходів має збільшуватись.
Не варто встановлювати бойлер на максимальну температуру, оскільки окріп в повсякденному житті потрібен вкрай рідко. Найзручнішою і економнішою температурою є приблизно 50-55°C. Кожен градус вище цієї позначки призводить до збільшення витрат на електроенергію.
Спробуйте знайти найнижчу температуру, яка все одно забезпечує комфортне використання води. Це простий і ефективний спосіб економити без жодних додаткових витрат.
Бойлер є одним із найбільших споживачів електричної енергії в домашніх умовах (зображення: Freepik.com)
Маленькі бойлери об'ємом до 50 літрів можна вмикати лише тоді, коли потрібно - наприклад, перед душем або миттям посуду. Це дозволяє уникнути постійної роботи приладу в режимі підтримання температури.
Для об'ємних ємностей від 80 до 100 літрів цей підхід не є оптимальним — кожен новий етап нагріву з нуля потребує значно більше енергії. У таких ситуаціях доцільніше використовувати бойлер у режимі підтримання температури або встановити графік нагрівання. Важливо враховувати свій спосіб життя та налаштувати роботу бойлера відповідно до нього.
Таймер або часовий реле — це простий пристрій, що дозволяє активувати бойлер у певний час. Ви можете програмувати його на роботу в нічний час (якщо у вас двозонний лічильник) або перед ранковим підйомом та вечірнім душем. Це допоможе знизити витрати та забезпечить наявність гарячої води саме тоді, коли вона вам потрібна.
Сучасні бойлери все частіше оснащуються вбудованими програмами для налаштування режиму роботи. Це "інтелектуальне" управління дозволяє досягти високого рівня автоматизації, що забезпечує економію ресурсів і усуває потребу у ручному вмиканні та вимиканні пристрою.
#Температура #Вода #Енергія #Електрична енергія #Споживач #Посуд #Обсяг #Автоматизація #Накопичувальний водонагрівач #Блешня (інструмент) #Таймер #Терморегулятор #Душ #Ефективне використання енергії #Прилад.