Чверть сторіччя на службі громаді

Двадцять п’ять років тому, 22 липня, вийшов перший номер вісника Кіровоградської міської ради "Вечірня газета". З того часу вона є невід’ємною частиною медійного ринку Кіровоградщини, за цей час у видання з‘явилися поціновувачі в різних куточках області.

Очолює видання головний редактор Олена Колесникович, яка й розповіла читачам інтернет-видання stepup.press ("Крок уперед") про історію створення тижневика, його розвиток, нинішній творчий колектив газети та його роботу.

– То з чого, Олено, все починалося? Хто, які події породили "Вечірню газету"?

– Про це дуже добре розповідає другий її редактор Сергій Запорожан. Тож я переповім історію створення газети з його слів. У 1990-му році в СРСР тривала горбачовська Перебудова. На XXVII з’їзд КПРС їздили делегати як від Демократичної платформи в Компартії, так і звичайні ортодоксальні комуністи. Після того, як зі з’їзду повернулися його кіровоградські делегати, у міській раді виникла невелика група депутатів, альтернативна затятим комуністам, які ініціювали створення газети Кіровоградської міської ради. І запропонували формат вечірньої газети. Таке рішення й було прийнято на сесії міської ради. Редактором видання було запропоновано стати депутатові міської ради, журналістові "Кіровоградської правди" Володимирові Вакуличу. Почалося формування редакційного колективу, до якого увійшли Микола Семенюк, Ніна Пташкіна з "Кіровоградської правди", Петро Селецький з "Молодого комунара", Сергій Запорожан, який до того працював учителем, та кілька інших осіб. Перший номер газети вийшов 22 липня 1990 року, хоча його випуск планували на 16-те.

Колектив з восьми – десяти чоловік робив газету свіжою, альтернативною, представляв різні думки. І вона відразу стала популярною, хоча один її примірник коштував удесятеро більше від інших газет. Коли ті – 3 – 5 копійок, то "Вечірню газету" продавали за 30. І весь восьмитисячний тираж одразу розходився. Номери, які редакція вважала найцікавішими, видавали дванадцятитисячним тиражем. І їх теж розкуповували. Редакція запровадила альтернативну поштовій систему розповсюдження. Газету продавали школярі, студенти й інші охочі на вулиці, у транспорті. Такий спосіб продажу тоді був незвичним. І цим газета теж привертала до себе увагу.

У першій половині 1990-х "Вечірня газета" виходила по три, чотири рази на тиждень. Потім редакція знову поверталася до щотижневого формату. Але завжди була цікавою, завжди привертала увагу кіровоградців, була високотиражною. У ній розпочинали свою журналістську діяльність нині відомі в місті працівники ЗМІ Дмитро Кобець, Любов Попович, Олег Шверненко, Олег Бондар, Ігор Крушеницький, Роман Любарський, Леонід Багацький та інші.

Виникнувши під час перебудовних процесів, які охопили в той час увесь простір колишнього Радянського Союзу, становлення національної свідомості українського нараду з початком проголошення незалежності нашої держави, видання крокувало в ногу з часом. Коли старі комуністичні видання зникали, а утворювались нові – демократичного спрямування, саме "Вечірня газета" стала справжнім дзеркалом усіх процесів, що відбувалися в Кіровограді, області й країні загалом.

– А хто зараз створює газету?

– Нинішній склад журналістського колективу"Вечірньої газети" завжди тішить читача гострими, високохудожніми матеріалами, репортажами, інтерв’ю з відомими в обласному центрі людьми, гостями Кіровограда, історичними розвідками тощо.

Ставлячи собі за мету в повному обсязі висвітлювати роботу влади, депутатів міської ради, журналісти знаходять цікаві теми та способи подачі матеріалів, щоб читач мав повне розуміння того, як вирішується доля громади, які рішення впливають на її розвиток, а також мав можливість вплинути на прийняття того чи іншого рішення через діяльність численних громадських об’єднань, виступи тощо. Жодному дописувачеві не було відмовлено у висловлюванні на сторінках газети. Тому "Вечірня газета", будучи міським виданням, з року в рік знаходить все нових і нових прихильників.

Читачам цікаві сюжети на кримінальну тему, а також розповіді про неординарних земляків, які для них готує Віктор Крупський. Знавцем мистецького та культурного життя міста, а також промислового розвитку місцевих підприємств зарекомендував себе Юрій Лісниченко. Досвідчений журналіст Оксана Верстюк висвітлює широкий спектр міського життя – проблеми та досягнення місцевої медицини, освіти, комунального господарства. Роботи фотокореспондента Олега Шрамка неодноразово ставали переможцями різноманітних творчих конкурсів. Його репортерське вміння вихопити миті буденних подій і тим самим закарбувати їх в історії, привертає увагу поціновувачів фотомистецтва. Злагодженості нашій роботі додають верстальник Сергій Толмачов, літературний редактор Світлана Надутенко, головний бухгалтер Ольга Шпак та кур’єр Наталія Погрібна.

Колектив "Вечірньої газети", хоч і невеликий, але єдиний у прагненні зробити газету цікавою для читача, змістовною та актуальною. Свідченням творчого підходу наших працівників до виконання професійних обов’язків є те, що наш колектив неодноразово перемагав у творчих журналістських конкурсах, отримував подяки від влади, громадських організацій тощо, нас нагороджували різноманітними грамотами. Та найголовніше те, що газету шанують і люблять кіровоградці, яким ми вдячні за це.

– Чи відіграватиме й надалі в нашому суспільстві комунальна преса ту вагому роль, яку вона виконувала досі?

– Комунальна преса, на мою думку, і надалі відіграватиме важливу роль. Адже громада має право знати, скільки і на що влада виділяє кошти платників податків, як вона вирішує проблеми, пов’язані з життєдіяльністю інфраструктури міста, має звітувати перед виборцями про програми, які вона втілює в життя. Є й виховні, патріотичні, освітні моменти. Скажімо, навряд чи приватну газету зацікавить публікація про передовий досвід колективу певної школи чи дитячого садка. Комунальна газета все це висвітлює, і це корисно, бо вона поширює позитивний досвід цих колективів. Саме комунальні ЗМІ друкують найбільшу кількість історичних матеріалів, зокрема про історію краю, видатних особистостей-земляків, і в цьому теж є позитив.

– І насамкінець: яким є кредо команди "Вечірньої газети"?

– Кредо "Вечірньої газети" – оперативно, якісно, об’єктивно.

Спілкувалася Оксана ЧІКАНЧІ,
головний редактор stepup.press ("Крок уперед")

Читайте також