Практично кожній людині, незалежно від її віку, знайомі хворобливі відчуття в області попереку. Для того щоб відчути біль в попереку, досить просидіти в одній позі протягом досить тривалого періоду часу. Як правило, яскраво виражені болі в попереку мають конкретні і абсолютно ясні причини, а також, є наочними сигналами про наявність того чи іншого захворювання в цій області. Правильно знайдена відповідь на питання, чому болить поперек - це лікування болю в попереку, а точніше перший крок на шляху до цього.
Первинні і вторинні причини болю в попереку
На сьогоднішній день відомо багато десятків причин і факторів, за якими людина може відчувати сильний біль в області попереку. Медики розробили спеціальну класифікацію, за допомогою якої поділяють больовий синдром на вторинний і первинний. Розглянемо кожен з них більш детально. Почнемо з того, що первинний синдром болю в цій області характеризується м'язовими і скелетними змінами, що носять морфофункціональний характер. Такий синдром сміливо називають причиною появи болів в більшій частині випадків. Дистрофічно-дегенеративні зміни в різних відділах попереку стоять на першому місці серед всіх. До таких змін відносяться наступні захворювання:
- остеоартроз або спондилоартроз - характеризується ураженням фасеткових або міжхребцевих суглобів, відповідальних за загальну рухливість всього хребта;
- остеохандроз - вражає кісткові і хрящові тканини, які мають дистрофічний характер. Він зачіпає міжхребцеві диски і прилеглі до нього хребці, в результаті чого починає розвиватися спондильоз.Це загальна інформація про первинному больовому синдромі, а ось із вторинним синдромом справа йде куди серйозніше. Появі цього синдрому сприяє набагато більше причин. Ось деякі з них:
Перелом одного або ж відразу декількох хребців;
Інфекційні захворювання, що носять різний характер. Тут мова йде про тих інфекційних захворюваннях, які вражають кістки в цілому і міжхребцеві диски (туберкульоз або гнійний абсцес);
- пухлини, які утворилися на хребцях;
- захворювання кишечника та шлунка, наприклад, апендицит гострого типу або кишкова непрохідність;
- різноманітні запалення, що носять неінфекційний характер (ревматоїдний артрит);
- порушення метаболізму і, як наслідок, поразка кісткової тканини;
- сколіоз у вигляді викривленого хребта разом з деякими іншими хворобами росту.
Також необхідно обов'язково зазначити, що болі в області попереку можуть носити відбитий характер. Такі болі з'являються під час захворювань органів малого таза. До цих захворювань відносяться коліки в області надниркових залоз і нирок, уреаплазмоз і всілякі інфекційні захворювання.
Є ще одна класифікація болю в попереку - хронічні і гострі. Головними причинами появи таких болів є різні захворювання будь-яких нервових закінчень або ж, безпосередньо самого хребта. Розрізняють переміщені болю в області попереку, які викликані трансляцією болю з органів малого таза і не тільки. Спина в більшості випадків болить через захворювання тазових органів, які в це зону проектують дискомфортні відчуття (підшлункова залоза, пухлини в області товстої кишки, нирки і так далі).Таким чином, біль в спині може бути спровокована тільки однієї або відразу кількома причинами. У будь-якому випадку, якою б не була біль, слід якомога швидше звернутися до кваліфікованого лікаря, щоб уникнути сумних наслідків.