»Чи маю промінець в душі на дні, чи Україні освітлю ним дні?»

Персональна виставка Вадима Медяника, яка прикрасила стіни Масляниківського БК, – то приклад співпраці представників влади та громади. А чи була б вона можлива, якби Вадим Дрига не допоміг художникові, не випустив буклети? Такі людські щедрі душевні порухи – то добрі приклади виконання тих меценатських заповітів, які лишив по собі наш відомий меценат Євген Чикаленко, якого цитує вже не одне покоління, а діють за його заповітом одиниці: " Любити Україну не лише до глибини серця, а й до глибини власної кишені". Дай Бог, щоб таких спадкоємців меценатства ставало все більше, тоді й Україна ставатиме іншою, достойною шани нашого й інших народів…

Основою експозиції Вадима Медяника стали враження від подорожей до села Ольгівки і навколишніх сіл, в яких написано чимало його робіт. Художник шукає шлях до розуміння самого себе й навколишнього світу. Митець працює в жанрі гратографії – змішаної техніки на межі поєднання графіки та живопису, вдаючись у кольорах до пастельних суворих відтінків. Говорячи про свою техніку, майстер акцентує: "Від графіки – думка, від живопису – глибина".

Серед робіт художника – портрети та міські краєвиди, але вони також перебувають у нерозривному світоглядному ряду з іншими його картинами.

Перший заступник міського голови Василь Дзядух, керуюча справами виконкому Кіровоградської міської ради Лідія Єльчанінова, голова Ленінської райради Валерій Заботкін, в.о. начальника відділу культури і туризму міської ради Неля Чорна, Вадим Дрига, творча інтелігенція, друзі художника, рідні – усі давали високу оцінку його творам, дякували за створене, бажали нових планів у співпраці із владою. А що така буде – уже видно з нового творчого договору двох Вадимів: Дриги та Медяника. При БК за сприяння першого і під керівництвом другого почне діяти студія юних художників.

Антоніна КОРІНЬ,
співробітник літературно-меморіального музею І.Карпенка-Карого
Лариса БАРДАКОВА,
завідувач бібліотеки-філії № 7

Читайте також