ЧЕРГОВА ЧАСТИНА — СЕРЦЕ РАЙВІДДІЛУ

Наша мета - розповідь про роботу тилового міліцейського підрозділу - чергової частини. В силу деяких обставин люди, які у ній працюють, завжди перебувають у тіні чиєїсь слави. Але ж саме від них часто залежить, чи буде злочин розкрито по гарячих слідах, чи, можливо, він надовго поповнить ряди "глухарів".

Уся інформація про вчинені на території району карні прояви надходить саме до чергової частини.

- Отримавши повідомлення, ми відразу направляємо на місце скоєння злочину слідчо-оперативну групу, до складу якої в обов'язковому порядку входять співробітник відділу карного розшуку, слідчий, експерт-криміналіст та кінолог зі службовою собакою, - розповідає помічник начальника Ленінського відділу міліції міста Кіровограда, оперативний черговий Олег Жабокрицький. - Якщо водночас надійшло кілька повідомлень про карні прояви, в терміновому порядку створюється друга слідчо-оперативна група. Загалом же, - продовжує Олег Миколайович, - у середньому на добу на території Ленінського району реєструються 30-40 злочинів. В основному, це крадіжки державного та індивідуального майна, іноді - умисні вбивства. Обов'язок оперативного чергового - відреагувати на сигнали і скоординувати зусилля правоохоронців інших відділів. Приміром, усі міліцейські команди (чи то бійці патрульно-постової служби, чи співробітники служби охорони), які в даний момент перебувають на території Ленінського району міста, в порядку несення служби підпорядковуються саме оперативному черговому Ленінського РВВС, який може направити їх на місця скоєння карних проявів для оперативного реагування. Лише протягом кількох останніх днів саме таким чином тиловикам вдалося попередити вісім злочинів.

- Ті наші співробітники, які зараз працюють у черговій частині, чітко усвідомлюють, що завдання, поставлене перед ними, вимагає неабияких чеснот, - говорить начальник штабу Ленінського ВМ УМВС в області Микола Чуй. - Це і наявність особливих професійних навичок та знань, це й почуття особистої відповідальності, об'єктивності, дисциплінованості, працьовитості, і головне - високий рівень правової культури. Адже чергова частина - це обличчя райвідділу.

За словами Миколи Ігоровича, робота чергової частини організована на "відмінно", навіть незважаючи на ряд важливих проблем, що існують. Наприклад, часто-густо слідчо-оперативним групам не вистачає транспортних одиниць (виділено всього один автомобіль!) або ж пального (десять літрів бензину на добу). До того ж іноді додає чималого клопоту ще й відстань між членами слідчо-оперативної групи. Якщо співробітник карного розшуку та слідчий знаходяться у райвідділі, то експерт-криміналіст перебуває у приміщенні Кіровоградського міськвідділу. Тож поки слідчо-оперативна група збереться у повному складі, мине 15-20 дорогоцінних хвилин. Та ще плюс час, витрачений на дорогу до місця скоєння злочину... Зараз детективи радіють, що відпала хоча б потреба їздити за кінологом - він постійно перебуває у приміщенні райвідділу. А то ж до недавнього часу мінімум 40-50 хвилин витрачали на те, щоб доставити його з кінологічного центру на Соколівці!

Але, незважаючи на це, слідчо-оперативна група виїздить за викликом, що надійшов, завжди.

- Два місяці тому було звільнено помічника чергового К. та переведено на роботу в інший підрозділ оперативного чергового В., - зазначає начальник штабу Ленінського ВМ Микола Чуй. - Ці співробітники під час прийому та реєстрації заяв громадян про скоєні злочини допустили значні порушення і були покарані...

І, власне, основна проблема цього (і не тільки) тилового підрозділу, яка вимагає негайного вирішення - відсутність сучасної комп'ютерної та спеціалізованої техніки. Вся наявна апаратура вже давно застаріла. У черговій частині навіть телефону з автоматичним визначником номера немає! А це, в свою чергу, не дозволяє вийти на слід зловмисників, які час від часу "закладають" вибухові пристрої та "мінують" школи, університет, міськвиконком, суд. Та, попри всі ці труднощі й негаразди, люди в міліції працюють. Причому, працюють плідно і якісно. Свідченням того, що працівники чергової частини зуміли вчасно організувати роботу слідчо-оперативних груп, є розкриття злочинів.

За одинадцять місяців нинішнього року на території Ленінського району нашого міста було скоєно десять вбивств. Усі вони - розкриті. На цей результат працювали всі без винятку співробітники даного відділу міліції. І тиловики, і бійці "убойного" відділу (карний розшук), і люди, яких називають золотим інтелектуальним фондом (слідчі). Вони - одна команда.

P.S. Коли вже виходили з приміщення Ленінського відділу міліції, зустрілися з виконуючим обов'язки начальника Олегом Санжерою. Він розповів, що кількадобова (!) безперервна робота над розкриттям вбивства 36-річного кіровоградця принесла свої плоди і правоохоронцям вдалося вийти на слід підозрюваного.

- Мої орли вже кілька діб додому не з'являлися, і я сподіваюся, що хоч на свято вони побудуть у родинному колі. Бо ж робота в міліції не передбачає свят і вихідних, робочих та неробочих годин...

Людмила Зайцева

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Reuters: У Організації Об'єднаних Націй висловлюють тривогу з приводу можливого успіху Дональда Трампа на майбутніх виборах у Сполучених Штатах.
Кількість інцидентів з безпекою на ЗАЕС збільшується: фахівець попереджає про потенційну катастрофу.
Ціни на бензин на автозаправних станціях зростуть внаслідок збільшення акцизного збору: які прогнози щодо вартості у 2024-2025 роках?
Теги