Бюджет−2017: новації для місцевих рад

Практикум з питань особливостей формування місцевих бюджетів у 2017 році відбувся у Кропивницькому в рамках проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (Пульс), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Участь у заході взяли голови селищних та сільських рад Кіровоградщини, депутати місцевих рад, керівники та спеціалісти управлінь і відділів виконавчих органів міської ради Кропивницького.
Виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України Валентина Ільюшкіна зазначила, що в умовах об’єднання громад та запровадження децентралізації місцевих бюджетів представникам місцевої влади важливо знати, як жити та працювати за нових реалій. Тому з метою роз’яснення нового законодавства і проводяться виїзні практикуми, яких вже відбулось сорок у різних містах та селищах області, а також населених пунктах, громади яких вирішили об’єднатись. Попереду – ще десять таких виїздів.
На нинішньому практикумі перед його учасниками виступила начальник фінансового управління міської ради Любов Бочкова, яка звернула увагу присутніх на нові вимоги до формування місцевих бюджетів.
– Бюджетна децентралізація дозволила значно збільшити дохідну частину місцевих бюджетів, – зазначила Любов Бочкова. – Разом із тим є ще багато недосконалостей у розподілі повноважень між державою та місцевим самоврядуванням. При визначенні обсягів ресурсів місцевих бюджетів на 2017 рік є новації. Так, при фінансуванні таких галузей, як освіта та охорона здоров’я, запроваджено деякі розмежування. За рахунок освітньої субвенції з державного бюджету будуть фінансуватись заробітна плата педагогів закладів освіти, а за рахунок коштів місцевих бюджетів – інші видатки. Окремо варто сказати про фінансування закладів профтехосвіти. Ці навчальні заклади досі не передані у власність місцевих громад, хоча ми їх фінансували. Така ж проблема і з медико-санітарним частинами. У проекті державного бюджету на 2017 рік передбачається, що профтехучилища будуть фінансуватись із обласних бюджетів та бюджетів обласних центрів. Решти міст це не буде стосуватись. Є новації і по закладах охорони здоров’я. Цього року вони утримувалися за рахунок медичної субвенції. У бюджеті 2017 року пропонується передати на місцевий бюджет видатки на енергоносії для лікувальних закладів. До слова, нинішнього року нам довелося додавати до медичної субвенції кошти із місцевої казни на заробітну плату, енергоносії, а також на місцеві програми підтримки галузі – вакцинація дітей, пільгових рецептів, підтримки та лікування учасників АТО. Гостро постало питання створення у Кропивницькому гемодіалізного центру. Фінансуватись він буде теж з міського бюджету.
Любов Бочкова звернула увагу присутніх на те, що в проекті державного бюджету на 2017 рік передбачено вже нові назви міст та селищ. Всі головні розпорядники коштів мають вести відповідні зміни до своєї документації, статутних документів тощо, щоб у січні наступного року не виникло проблем із фінансуванням. Місцеві бюджети повинні бути прийняті до 25 грудня включно.
Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також