Була аварійною, а стала – надійною

В останній день жовтня після чотирьох місяців реконструкції дамбу біля мосту через Інгул на Михайлівській вулиці в Кропивницькому ввели в експлуатацію.
Побудована 1989 року, перегороджувальна гідроспоруда вже тривалий час перебувала в аварійному стані у зв’язку з тим, що здали її в експлуатацію недоробленою, внаслідок чого вода невдовзі почала витікати з-під греблі. Тому дамба вже не виконувала свого призначення – регулювати рівень води в центральній частині міста й не допускати підтоплень деяких його територій. Окрім цього, виникла небезпека внаслідок підмиву споруди її обрушення та руйнування підпор мосту, що поруч з нею.
Зважаючи на важливість цього об’єкта для обласного центру, міська влада виділила на його реконструкцію необхідні кошти – 4,372 мільйона гривень. На замовлення управління капітального будівництва міської ради державний регіональний проектно-вишукувальний інститут "Дніпродіпро- водгосп" розробив проектно-кошторисну документацію, згідно з якою за реконструкцію греблі взялися спеціалісти ТОВ "Кронос- Лідер". Вони відновили її основу, встановили 11 нових пласких поверхневих затворів та два затвори з ручними гвинтовими підйомниками, зміцнили споруду та приладнали на ній металеві поручні й такий же майданчик на півтораметровій висоті, з якого можна вручну піднімати з допомогою спеціальних пристроїв два затвори.
Під час врочистого запуску гідроспоруди міський голова Андрій Райкович і секретар міської ради Андрій Табалов трохи підняли одну з металевих засувок (на знімку), після чого вода з протилежного боку греблі почала витікати так, ніби шумувала з Карпатських гір.
– Я цілком задоволений результатом реалізації цього масштабного проекту і висловлюю щиру вдячність міському управлінню капітального будівництва, спеціалістам, які провели реконструкцію згідно з графіком, проектантам, службовцям міської ради і журналістам, які весь час слідкували за перебігом капітального ремонту, – зазначив Андрій Райкович. – Переконаний, що років 25 споруда служитиме громаді без ремонтів. Але це вже залежить не лише від будівельників, а й від тих, хто її обслуговуватиме. Для всіх нас, мешканців Кропивницького, надзвичайно важливо, щоб у центральній частині міста Інгул не лише мав привабливий вигляд, а й був безпечним, щоб не існувало загрози підтоплення територій.
Міський голова також повідомив, що поки гідроспоруду обслуговуватимуть працівники міського комунального підприємства "Кіровоград-Універсал – 2005" (його спеціалісти пройдуть необхідний навчальний курс управління металевими затворами), а в майбутньому, можливо, цим займатиметься інше комунальне підприємство. Задля збереження конструктивних елементів греблі поруч з нею постійно перебуватиме в окремому приміщенні охоронець, який слідкуватиме, аби ніхто не пошкодив споруду та не використовував її не за призначенням.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також