БУДІВЕЛЬНИКАМ НЕ ДО ВІДПОЧИНКУ

– У нинішньому році по управлінню капітального будівництва бюджетом розвитку міста збільшено асигнувань приблизно на 50 відсотків, усього маємо 22 мільйони гривень, – зазначив Віктор Миколайович. – Якщо все складеться добре і бюджет розвитку буде наповнюватись повною мірою, то з усіма планами на поточний період ми впораємось. Ми зможемо багато зробити, адже визначено близько ста об’єктів, де будівельникам потрібно докласти рук. Хочу зазначити, що в нинішньому році ми повинні завершити будівництво навчального корпусу ЗОШ № 2. В минулому році ми спорудили там котельню та спортивний зал. У нинішньому – закінчимо будівництво двоповерхового корпусу, де будуть розташовані шкільні майстерні, актовий зал, навчальні класи тощо. Зараз там роботи йдуть повним ходом, здати об’єкт ми повинні до початку навчального року.

Ми вже почали підготовчі роботи по спорудженню зливової каналізації на вулиці Андріївській. Потрібно прокласти залізобетонну трубу діаметром 1200 см від вулиці Габдрахманова, по Андріївській до Пушкіна. Як у першому, так і в другому випадках всі підготовчі роботи й тендери проведено, підрядчики визначені, фінансування для початку робіт є.

Вищезазначені об’єкти – це нове будівництво, а по капітальних ремонтах також визначено ряд першочергових об’єктів, передусім – це школи та дитячі садки. Наприклад, ми продовжуємо ремонт ЗОШ № 21, де споруджено приміщення двох груп для дітей дошкільного віку. Незабаром 60 маленьких мешканців Старої Балашівки відсвяткують новосілля у відремонтованому та благоустроєному приміщенні. Будівельні роботи тут уже завершені, споруджено дитячі майданчики, туалети, коридор, перекрито дах та ін. Залишилось вирішити деякі господарські питання, закупити меблі тощо.

Особливо міську владу хвилюють дахи, що течуть, на школах та дошкільних навчальних закладах. Тому багато уваги приділятимемо ремонтам покрівель саме цих установ. Перекриття потребують дахи ЗОШ № 14, де повністю прогнила та провалюється стропильна система, ЗОШ № 25 (кілька років не функціонував спортивний зал, бо його постійно заливало). Тут також будуть здійснені й оздоблювальні роботи приміщень, а найближчим часом розпочнемо відновлення басейну в ЗОШ № 25. Для цього потрібно вирішити питання автономної подачі гарячої води та тепла протягом року. Плануємо задіяти котельню, яка опалює школу-інтернат, що розташована неподалік.

Наступний об’єкт – ЗОШ № 22, що у селищі Гірничому. Вже розпочато роботи з перекриття м’якої покрівлі на приміщенні спортивного залу, буде замінено шиферне покриття на навчальному корпусі, а також споруджено мансардні надбудови на одному з корпусів, де будуть розташовані кімнати для гурткової роботи. Також у селищі Гірничому забезпечимо автономним опаленням амбулаторію сімейної медицини, а відповідно – і гарячою водою. про що не раз просили нас і самі відвідувачі цього поліклінічного закладу, і його медичний колектив.

На території міської станції юних техніків приступили до спорудження відкритого басейну для судномодельного гуртка.

Вже почали перекривати дах на будинку № 7 на вулиці Металургів у селищі Новому. На черзі – перекриття покрівлі на школі для дітей з вадами слуху на вулиці Куроп’ятникова, 19, навколо ЗОШ № 4 завершимо спорудження паркану, триватимуть капітальні ремонти Масляниківського будинку культури, дошкільного навчального закладу № 63 і, зрозуміло, площі біля педагогічного університету із встановленням там пам’ятника Володимиру Винниченку.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про цей проект.

– Він здійснюватиметься спільно з КДПУ, керівництво цього вищого навчального закладу висловило особливу зацікавленість у реалізації цього проекту. Розпочато підготовчі роботи: огороджено будівельним парканом територію, знімається стара тротуарна плитка. Варто зазначити, що жодної копійки бюджетних коштів на цей об’єкт використано не буде. Реалізується він за рахунок благодійних надходжень підприємців та колишніх випускників педуніверситету. За кошти інвесторів також було виготовлено сам пам’ятник, який вже майже готовий і буде доставлений у Кіровоград. І хоча будівельні роботи розпочато, але для відкриття фінансування, за умовами тендеру, будівельники повинні здійснити певний обсяг робіт. Терміни – досить стислі, тому управління капітального будівництва міської ради здійснюватиме контроль за організацією й ходом робіт, координуватиме дії підрядчиків та проектного інституту, проводитиме роботу з експлуатуючою організацією.

Є ще один доволі значимий для міста проект, який реалізується протягом двох останні років. Це – прокладання магістральних трубопроводів водопроводу на Старій Балашівці. Вже 50 відсотків робіт виконано.

– Чи планується у нинішньому році житлове будівництво?

– Так, по житловому будівництву в нас є два об’єкти. Спільно з фондом ветеранів СБУ ми продовжуємо спорудження другої черги житлового будинку на вулиці Жадова, 22. Плануємо в нинішньому році впоратись із будівництвом, але прогнозів не роблю, адже коштів міського бюджету для такого проекту замало, потрібна підтримка Кабінету Міністрів та залучення приватних інвестицій.

Тут же, на вулиці Жадова, є ще один довгобуд. Зараз уклали договір намірів з однією з кіровоградських будівельних компаній, яка береться спорудити новий житловий будинок, при цьому буде повністю демонтовано застарілі будівельні конструкції. Плануємо при реалізації цього проекту задіяти програму "Доступне житло". Тобто будуть вкладені кошти будівельної компанії, кіровоградцям, які перебувають на міській черзі на отримання житла буде запропоновано викупити квартири за ціною, в кілька разів нижчою від ринкової, а також кілька квартир безкоштовно отримає й міськвиконком для забезпечення пільговиків. Ще кілька квартир безкоштовно буде надано родинам, котрі стоять першими в черзі на отримання житла, в будинку СБУ, про який я говорив вище.

– У нинішньому році міський бюджет був прийнятий досить пізно. Чи не вплинуло це на кількість запланованих до реалізації будівельних проектів?

– Звичайно, те, що бюджет був прийнятий аж у травні, викликало певні труднощі із фінансуванням, хоча на плани це жодним чином не вплинуло. Так, у нинішньому році число запланованих до реконструкції об’єктів зросло на порядок. А от на тих об’єктах, де будівельні роботи перейшли з минулого року, будівельним організаціям доводилось працювати у, так би мовити, режимі реального часу: якщо треба, використовувались фінансові ресурси компаній, а значить, і темпи будівництва значно знизились. Тепер же доводиться надолужувати упущене.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також