»Бойкотувальники» знову не прийшли на сесію, але обійшлися і без них

Сьогоднішнє засідання сесії міської ради Кропивницького розпочалося із мітингу перед приміщенням міськради. Своє обурення з приводу того, що частина депутатів постійно зриває сесії, прийшли висловити жителі міста. У першу чергу ті, хто реально постраждав через той бойкот.
Представники громади взяли слово перед початком роботи сесії і озвучили депутатському корпусу власні вимоги. Серед них першочергова – розблокувати роботу міської ради та розпочати сесійне засідання і прийняти важливі рішення, які очікує громада. Це і виділення коштів на забезпечення діяльності ПТУ, і забезпечення можливості важкохворих кропивничан отримувати пільгові ліки, житлові субсидії, матеріальні допомоги на лікування, і вирішення питань регулювання земельних відносин.- Депутати, як представники інтересів громади та виборців нашого міста мають керуватися передусім їх інтерасами, - наголосив представник Громадської ради при виконавчому комітеті міської ради Кропивницького Олександр Тарасов. – Громадська рада вважає, що всі розбіжності між депутатами за політичними та іншими мотивами не повинні зупиняти нормальне життя в місті. Питання, які мають життєво-важливе значення для громади повинні без затримки розглядатися і ухвалюватися на сесіях.

Олександр Тарасов звернув увагу, що зірвання чергового зірвання сесії не дасть можливості спрямувати понад 7 мільйонів гривень на виплату житлових субсидій, понад 3 мільйона гривень на відшкодування вартості лікарських засобів, понад 1,5 мільйона гривень на виплати дітям-інвалідам. Крім того, не будуть виплачені кошти з міського бюджету на заробітну плату викладачам, стипендії студентам, не будуть розглянуті і вирішені питання матеріальної допомоги важкохворим мешканцям міста і виділення земельних ділянок учасникам АТО, не буде розглянуте питання про вимогу сксування абонплати за газ тощо.

- У цих рішеннях немає політики, - наголосив Олександр Тарасов. - Тому ми вимагаємо від усіх депутатів взяти участь у роботі сьогоднішнього засідання сесії та вирішити ці нагальні для міста проблеми.

А активіст обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації “Всеукраїнська Мережа ЛЖВ” Володимир Бочаров – Туз передав депутатам символічно об’єднані червоною стрічкою 43 кулькові ручки, які мають підказати народним обранцям необхідність об’єднання задля прийняття важливих рішень, особливо тих, що стосуються здоров’я людей.

- Сьогодні, не зважаючи на те, що для Кропивницького передбачена державна субвенція на відшкодування вартості лікарських засобів дл лікування окремих захворювань, таких, як серцево-судинні хвороби, діабету ІІ типу, бронхіальної астма, державна програма “Доступні ліки” не реалізується в обласному центрі, - відзначив громадський активіст. – Щоб її запустити, необхідне рішення міської ради. До цього часу також не профінасовані капітальний ремонт відділення гострої судинної патології у міській лікарні швидкої медичної допомоги, придбання двох рентгенологічно-діагностичних комплексів Центральної міської лікарні Поліклінічного об’єднання міста.

Частина людей тримала в руках плакати з написами "Розшукується депутат", але місця депутатів із фракцій "Батьківщина", "РПЛ", "Свобода", "Самопомоч", частини БПП та “УДАРу” залишилися порожніми.

Міський голова Андрій Райкович ще раз приніс громаді вибачення за те, що конфлікти у міській раді заважають її ефективній роботі і не дають приймати важливі для громади рішення, але й висловив переконання, що робота ради буде обов’язково розблокована, а депутатський корпус об’єднається навколо інтересів мешканців міста.
Однак електронна реєстрація депутатів, які з’явилися на п'яте засідання восьмої сесії міської ради Кропивницького знову засвідчила наявність 21 депутата і міського голови, разм 22 осіб.


Зважаючи на критичність ситуації, депутат Анатолій Ларін звернувся до міського голови із проханням все ж поставити на голосування, як процедурне, питання про відкриття сесійного засідання.

Можливість прийняття такого рішення підтвердила і начальник юридичного управління міської ради Марина Смаглюк, яка пояснила, що відповідно до статті 12 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, на міських голову поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад і це дає йому право брати участь у голосуванні за процедуру початку роботи сесії міської ради.

Андрій Райкович заявив про свою готовність взяти на себе відповідальність відкриття сесії і прийняття соціально-важливих рішень. Позицію міського голови представники громадськості підтримали гучними оплесками.

Із початком роботи депутатський корпус вніс до порядку денного питання змін до міського бюджету, змін до галузевих програм соціально-економічного розвитку міста та розпочав свою роботу.

Першим питанням порядку денного став розгляд депутатських запитів. Секретар міської ради Андрій Табалов відзначив, що у міжсесійний період до міської ради надійшли 82 депутатських запити, більшість з яких стосуються надання матеріальної допомоги важкохворим кропивничанам.

Міська рада підтримала усі запити, у тому числі і внесені депутатами, які бойкотують роботу сесії.

- Для нас важливм є те, що ми допомагаємо мешканцям нашого міста, - наголосив Андрій Табалов. – Ми демонструємо, що діємо в інтересах людей. Для нас не має значення, хто вносив запит. Одночасно це має стати сигналом для депутатів-опозиціонерів почати працювати на громаду.
Розблокована міська рада у Кропивницькому першочергово вирішила також питання фінсування міських ПТУ. Депутати звернулися до своїх колег із обласної ради зі зверненням, у якому запропонували шляхи фінансування шести професійно-технічних училищ, розташованих на території обласного центру.

Відповідний депутатський запит вніс депутат Олег Краснокутський. Для остаточного вирішення проблеми і зняття соціальної напруги в педагогічних та студентських колективах ПТУ, а також, щоб вчасно виплачувати заробітні плати і стипендії та безперебійно забезпечувати харчування студентів, необхідно передбачити цільову субвенцію з обласного бюджету, переконаний депутат. У зверненні йдеться про виділення на утримання системи проф-техосвіти у Кропивницькому суми у розмірі 33,6 мільйонів гривень.

Депутати у сесійній залі одноголосно підтримали звернення, а для забезпечення поточного фінсування ПТУ, міська рада віднайшла власні резерви і внесла зміни до міського бюджету на 2017 рік. Відповідно до прийнятого рішення, для виплати заробітної плати працівникам ПТНЗ та стипендій дітям-сиротам, які навчаються у цих закладах з міської скарбниці буде спрямовано 2 мільйони гривень.

А розпорядження щодо виділення 810 тисяч гривень, які підуть на погашення заборгованості з виплати стипендій учням ПТУ за перший квартал 2017 року, міський голова підписав безпосередньо у сесійній залі.

Крім того, зміни до міського бюджету, прийняті на сьогоднішньому засіданні, передбачають залучення близько 12 мільйонів гривень субвенцій з державного бюджету, у тому числі на надання пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг – 7,4 мільйона гривень, на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 1,5 мільйона гривень для оплати праці педагогічним працівникам, які проводять додаткові корекційно-розвиткові занаяття та придбання обладнання, на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 3,1 мільйона гривень.

Додатково, за інформацією начальника фінансвого управління міської ради Любові Бочкової, міська рада направила власний фінансовий ресурс у сумі 83,7 мільйонів гривень на придбання 20 автобусів великої місткості (70 мільйонів гривень), на виконання заходів програми протидії тероризму (3,7 мільйонів гривень), на завершення капітального ремонту інсультного центру та придбаннямедобладнання для закладів охорони здоров’я (4,3 мільйона гривень), на капітальний ремонт покрівель житлового фонду, благоустрій скверу Героїв Чорнобиля та міських кладовищ (3,5 мільйона гривень), на капітальний ремонт загальноосвітніх навчальних закладів (2,3 мільйона гривень).

Відповідні зміни були внесені і у галузеві програми соціально-економічного розвитку міста.
Крім того, міська рада Кропивницького підтримала текст звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою скасувати рішення Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо запровадження щомісячної абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

“У багатьох випадках газові мережі прокладені власним коштом мешканців, а далі безоплатно передані на баланс газовим конторам, які тепер хочуть отримувати за користування ними абонплату”, - йдеться у зверненні.

Міська рада також вимагає від Кабінету Міністрів України дати належну правовоу оцінку діям посадовців НКРЕКП щодо ухвалення необгрунтованого рішення про підвищення тарифів у сфері ЖКГ.
А ще депутати міської ради Кропивницького проінформували СБУ про порушення законності своїми колегами, які бойкотують проведення сесійних засідань та поставили вимогу вжити заходів щодо припинення таких порушень.

Відповідне звернення міська рада підтримала і направила направила на адресу начальника Управління СБУ в Кіровоградській області Олега Аркуша.

“В порушення вимог Закону, частина депутатів міської ради не з’явилася 07.04.2017 року на засідання сесії міської ради та від них відсутня інформація щодо повідомлення про неможливість бути присутніми”, - йдеться у зверненні.

Читайте також