Безшумний викрадач зору

Упродовж місяця в Україні триває місячник боротьби з глаукомою. Що ж це за хвороба?

Глаукома – це ушкодження зорового нерву, який передає імпульс від ока до головного мозку. За відсутності лікування глаукома призводить до незворотньої втрати зору і сліпоти, але при ранній діагностиці і своєчасному лікування є висока ймовірність поперидити втрату зору.

Що може спричинити глаукому?

Причина розвитку глаукоми невідома, але найчастіше це захворювання асоціюється з патологічно високим тиском в середині ока. Цей тиск називають внутрішньоочним тиском (ВОТ), він підвищується внаслідок накопичення внутрішньоочної рідини, яка постійно виробляється в середині ока. Зазвичай ця рідина виходить з ока через дренажну систему в куті між райдужною оболонкою (частина ока, яка має колір) і рогівкою (прозорою внутрішньою оболонкою ока).

Якщо дренажна система працює неправильно, ВОТ збільшується, що викликає пошкодження зорового нерву.

Які симптоми, характерні для глаукоми?

Глаукому називають безшумним злодієм зору, так як найбільш поширений її тип – первинна відкритокутова глаукома – протікає безсимптомно доти, поки не сягне пізньої стадії, коли втрата зору стає явною. При відсутності лікування люди з глаукомою постійно втрачають периферійний (боковий) зір і бачать наче через трубу. З часом центральний зір погіршується і зникає назавжди. Всі люди з факторами ризику розвитку глаукоми повинні регулярно проходити комплексне обстеження у офтальмолога.

Які фактори ризику пов’язані з глаукомою?

Глаукома може розвиватися у будь-якої людини, але деякі фактори можуть збільшувати ризик. Це, зокрема:
– високий ВОТ – тільки офтальмолог може визначити його під час комплексного обстеження очей;
– вік – чим старша людина, тим більший ризик розвитку у неї глаукоми;
– раса – у людей африканського походження ризик розвитку відкритокутової глаукоми вищий, ніж у людей інших рас, крім того, у них більш висока ймовірність розвитку глаукоми в молодому віці. Латиноамериканці, старші 60 років, також мають більш високий ризик розвитку відкритокутової глаукоми.

Чи можна вилікувати глаукому?

На жаль, ні вилікувати, ні попередити не можна, але зниження ВОТ на ранніх стадіях глаукоми може пригальмувати її прогресування і допомогти зберегти зір.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги