Аудит виявив резерви наповнення міського бюджету

Зокрема, як повідомив перший заступник міського голови Василь Дзядух, встановлено, що, відповідно до реєстру договорів оренди земельних ділянок, станом на перше січня цього року укладено 1892 договори. При цьому 1028 договори оренди можна вважати такими, що укладені без порушень чинного законодавства. У 412 договорів оренди земельних ділянок закінчився термін дії, через що міський бюджет, починаючи з 2007 року, недоотримав майже п’ять із половиною мільйонів гривень. Не переглянуто нормативно грошову оцінку та не перераховано орендної плати від укладення 312 договорів. У понад сотні договорів грошова оцінка зазначається до та після введення в експлуатацію об’єкта будівництва. Стосовно 37 договорів розмір орендної плати становив менше трикратного розміру земельного податку. Таким чином, члени комісії дійшли висновку, що управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища зовсім не володіє інформацією й не проводить роботу з орендарями, у яких закінчився термін дії договорів оренди, не надсилає листи-повідомлення користувачам (орендарям) щодо укладання договорів оренди земельних ділянок і додаткових угод до них, продовження права оренди, переходу права оренди, що у свою чергу є порушенням чинного законодавства.

За зазначений період перевірки міська рада прийняла 1911 рішень про згоду на розробку проектів відведення та надання 1630 земельних ділянок в оренду. У зв’язку з тим, що договори оренди не були укладені своєчасно, територіальній громаді завдано збитків на загальну суму близько 10 мільйонів гривень.

В управлінні ведеться реєстрація договорів купівлі-продажу земельних ділянок лише починаючи з 2009 року, при цьому був відсутній контроль за сплатою коштів. Надходження коштів від купівлі-продажу земельних ділянок управлінням взагалі не контролюється.

При підготовці окремих проектів рішень міської ради не було дотримано вимог земельного та природоохоронного законодавства, що спричинило ряд реагувань прокуратури міста Кіровограда та Кіровоградської міжрайонної природоохоронної прокуратури. Найбільша кількість актів прокурорського реагування надійшла на рішення Кіровоградської міської ради від 28 лютого 2006 року та від 28 грудня 2007 року, а також рішення, якими виділялись земельні ділянки в районі проїзду Підлісного, вулиць Будівельників та Козацької.

Управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища не проводило й претензійної і позовної роботи щодо невиконання умов договорів оренди земельних ділянок.

Сума заборгованості по платі за землю на перше січня 2011 року становить п’ять мільйонів 303 тисячі гривень. По земельному податку міський бюджет недорахувався понад три мільйони гривень.

Заслухавши звіт про результати проведення аудиту діяльності управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища міської ради, депутати взяли його до відома. При цьому першому заступнику міського голови Василю Дзядуху доручено створити робочу групу з проведення перевірок наявності правоустановчих документів та правомірності користування земельними ділянками для наповнення бюджету. Управління ж земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища до першого квітня цього року повинне завершити інвентаризацію земельних ділянок, переданих в оренду юридичним та фізичним особам. Результати цієї інвентаризації буде заслухано на одній із наступних сесій міської ради.

При обговоренні звіту міський голова Олександр Саінсус зазначив, що робота в даному напрямку ще не завершена остаточно. Тому депутати мають можливість надавати власні пропозиції, які будуть враховані в ході подальшого обговорення. Генеральний план Кіровограда, зонування та межі міста, які встановлювались ще десять років тому, застаріли, тому треба розв’язувати і цю проблему.

На цьому ж засіданні народні обранці розглянули кілька депутатських запитів. Зокрема, підтримали депутатський запит Лариси Онул стосовно необхідності втручання в ситуацію, яка склалася із енергозабезпеченням гуртожитку на вулиці Героїв Сталінграда, 8. Через борги за електроенергію будинок опинився перед загрозою припинення енергопостачання. Для мешканіців це означає ще й втрату можливості готувати їжу та обігріватися, оскільки газопостачання та централізованого опалення тут немає. Мешканці вважають, що борги утворилися через непрозорі механізми розрахунків за електроенергію і готові вдатись до перекриття транспортної магістралі. Депутати вирішили утворити контрольну депутатську комісію, яка повинна розібратися у цій ситуації та намітити шляхи розв’язання проблеми. Також депутат від фракції Партії регіонів Андрій Антонов озвучив відкритого листа до керівництва міста та області від батьків учнів дитячо-юнацької спортивної школи №2 щодо порушень в організації спортивної роботи з дітьми, непрозорого використання коштів тощо. Колеги підтримали пропозицію депутата стосовно створення тимчасової депутатської комісії для вивчення ситуації в цьому спортивному закладі та прийняття остаточних рішень.

Представники фракції «БЮТ-Батьківщина» заявили про необхідність розгляду депутатами питання про недоцільність підвищення тарифу на тепло, який було запровадженно з першого лютого цього року Національною комісією регулювання енергетики України. Свою позицію вони аргументували тим, що Кіровоград є одним із міст України, де найвищі тарифи за опалення, попереду – лише Ужгород. І хоча дане питання не було навіть включене у порядок денний через порушення регламенту роботи міської ради, але депутати погодились із тим, що його потрібно попередньо опрацювати у відповідній депутатській комісії, а згодом, 10 березня, розглянути під час проведення Дня депутата, де і буде звітувати про проведення опалювального сезону керівництво департаменту житлово-комунального господарства та теплогенеруючих підприємств міста.

Також були затверджені положення про виконавчі органи міської ради та розглянуто ряд інших питань.

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також