Армія потребує здорових, освічених і стійких

Минулої середи в Кіровоградському об’єднаному міському військовому комісаріаті (КОМВК) відбулося перше нинішньої осені засідання призовної комісії під головуванням в.о. заступника міського голови Сергія Дьячука. Призовники з міста й району отримали повістки для відправлення до Збройних сил та інших військових формувань України.

– Загалом, на комісаріат покладено завдання спрямувати до військ 193-х призовників, яким на час оголошення призову виповнилося 18 років, – зазначив військовий комісар КОМВК підполковник Олександр Зіньковський . – Це менше, ніж торік – передусім, через реформування Збройних сил України. До військ відбиратимемо, насамперед, здорових, із повною середньою освітою та позитивними морально-діловими даними юнаків. У зв’язку з виборами до Верховної Ради України призов відбуватиметься у два етапи – протягом 9 – 12 жовтня й 6 – 30 листопада, аби якомога більше новобранців змогло проголосувати у себе вдома.

Плануємо на початку жовтня провести в залі обласної філармонії врочисте відправлення молодого поповнення на строкову військову службу. Цей захід уже став традиційним. Запросимо на проводи рідних призовників, ветеранів, керівництво міста й Кіровоградського району, аби юнаки відчули, що йдуть виконувати почесний обов’язок і що ними пишаються як майбутніми захисниками країни.

У зв’язку з ліквідацією територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом, тепер цією справою займаються військові комісаріати. Зустрічаємося з випускниками навчальних закладів, військовозобов’язаними та офіцерами запасу, пропонуємо посади на військову службу за контрактом (на даний час армія запрошує зв’язківців, пожежників, пілотів, моряків та інших спеціалістів). Нині заробітна плата солдата-контрактника першого року служби, наприклад, у Військово-морських силах України, становить 3200 гривень. Потрібні армії й водії категорії С1 та С, але не контрактники, а строковики. Тому третина з відправлених восени на строкову службу новобранців матиме саме спеціальність водія.

Продовжуємо й роботу з формування резерву. Резервісти – це військовозобов’язані, які добровільно проходять службу у військовому резерві ЗСУ та інших військових формувань України. Вони раз на рік два тижні перебувають на військових зборах, за що за умови виконання контракту з підтримання бойової готовності військової частини раз на рік отримують від Міністерства оборони України грошове забезпечення – від 1050 до 1800 гривень (залежно від посади й військового звання). До того ж, у військовій частині резервіст отримує добові за час його перебування в дорозі до та зі служби. На основному місці роботи він за період перебування у військовій частині одержує середньомісячну заробітну плату (той, що тимчасово не працює, – мінімальну заробітну плату). Під час зборів військова частина, з командиром якої резервіст підписав відповідний контракт, клопочеться про його проживання, харчування й забезпечення військовим одягом.

Комісаріат розпочав також відбір кандидатів до вступу у вищі військові навчальні заклади.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги