Цим заходом дано старт фестивалю-конкурсу, покликаного об’єднати на єдиному віртуальному майданчику чимало хореографічних колективів України, а організатори висловили сподівання, що зазначений фестиваль вийде далеко за межі нашої країни і приверне увагу чималої кількості танцювальних ансамблів з різних країн світу.
Привітати учасників свята прийшли керівники міста, зокрема секретар міської ради Ігор Волков та начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко. Вони висловили щире захоплення творчими ініціативами кіровоградських танцюристів, зокрема, учасників хореографічного ансамблю «Анюта», художнім керівником якого є член Національної хореографічної спілки Україна Анна Ніжникова, та багатьох інших уславлених місцевих колективів, які своїм мистецтвом не просто прославляють наше місто на теренах України, а й далеко за її межами.
Учасники фестивалю-конкурсу змагатимуться у кількох номінаціях – «Дитяча хореографія», «Народна хореографія», «Класичний танець», «Бальна хореографія», «Сучасна хореографія» та «Танцювальне місто». Свої номери представили зразкові хореографічні ансамблі «Анюта», «Світанок», «Алегро», «Дебют», «Надія», «Вікторія», «Імперія мистецтв «Фотсайт» та інші. Оцінюватиме конкурсантів міжнародне журі, до складу якого увійшли провідні місцеві хореографи і їх закордонні колеги з Франції та Грузії.
Фестиваль-конкурс «Свято танцю з «Анютою» має кількарічну історію, адже проводиться він з 2006 року, і кожен таких захід приурочується до визначної дати, зокрема, ювілейних днів народжень провідних танцюристів та хореографів світу. Цьогорічний присвячений 110-й річниці з дня народження Асафа Мессерера та 105-й річниці з дня народження Суламіфь Мессерер. Зберігаючи традиційні форми проведення попередніх фестивалів-конкурсів, організатори вирішили вдихнути у його проведення новітні технології, а саме використання всесвітньої мережі Інтернет. Учасники будуть присилати відеоролики з візитними картками колективів, міст та країн, підготовки до участі в конкурсі, дві хореографічні постановки в двох варіантах – концертному в костюмах, з використанням різноманітних необхідних ефектів та в репетиційній формі. А завдяки телебаченню буде вестись щоденник фестивалю, і кожен шанувальник хореографічного мистецтва стане свідком того, що відбуватиметься на сцені та за лаштунками фестивалю.