Андрій Табалов: У нас діє одна з кращих програм підтримки атовців

11 лютого секретар міської ради Андрій Табалов провів робочу зустріч з начальником управління охорони здоров’я міської ради Оксаною Макарук та представником громадської ради Ганною Колєвою.

Голова комісії з питань соціального захисту і охорони здоров’я громадської ради Ганна Колєва звернулася до міського голови Кропивницького Андрія Райковича та Андрія Табалова з пропозицією проаналізувати виконання програми комплексної підтримки учасників АТО у Кропивницькому та допомогти проконтролювати напрямки видатків з міського бюджету на реалізацію медичної складової цієї програми.

– У Кропивницькому діє одна з кращих в Україні програм підтримки учасників АТО, у тому числі детально прописана і її медична складова, – зауважив Андрій Табалов. – Якщо у процесі її реалізації виникають конкретні питання, необхідно їх вирішувати у формі діалогу управління охорони здоров’я із громадськістю.

Ганна Колєва порушила два питання, що найбільше хвилюють сьогодні учасників АТО та волонтерів обласного центру: маршрут пацієнта та деталізація розподілу видатків по напрямках використання та виконавцях.

Оксана Макарук зауважила, що всі медичні заклади у Кропивницькому працюють відповідно до затверджених заходів комплексної програми, крім того, учасник АТО може самостійно обирати собі лікаря, у якого буде обслуговуватись.

– У всіх медичних закладах міста учасників АТО та членів їхніх родин обслуговують стовідсотково безкоштовно, включаючи амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну, стоматологічну та акушерсько-гінекологічну допомогу, – зазначила начальник управління охорони здоров’я. – Для того, щоб людина могла підтвердити свій статус, необхідні посвідчення, довідка про склад сім’ї та з місця проживання, бо мова йде саме про мешканців обласного центру. На сьогодні з медичним обслуговуванням учасників АТО проблем немає, були певні питання у минулих роках щодо маршруту пацієнта, деталізації певних напрямків. Тому розроблено рекомендації і для медичних працівників, і для пацієнтів. Проводилися спеціальні заняття з лікарями, на яких детально вивчали маршрути, необхідний перелік документів – все це обов’язкові моменти, про які ми повинні звітувати.

Оксана Макарук відзначила, що в минулому році серйозних нарікань на якість надання медичних послуг від ветеранів АТО не надходило. У разі виникнення непорозумінь вони можуть відразу звертатися до управління охорони здоров’я міської ради.

– Відповідальність за надання медичних послуг учасникам АТО покладено на керівників медичних закладів, і це стосується як первинної, так і вторинної ланок, поліклі- нічної служби та стаціонарної, – наголосила Оксана Макарук. – Головні лікарі безпосередньо контро- люють цей процес, але можна звертатись і до заступників головних лікарів, і до завідуючих відділеннями. Наше управління також завжди відкрите для спілкування.

За результатами зустрічі було домовлено, що управління охорони здоров’я надасть так званий маршрутизатор пільгової категорії населення та детальний звіт про виконання програми з розписаним кошторисом і напрямками використання коштів.

Єгор БАБІЧ

Читайте також