Як уже повідомляла «ВГ», минулого тижня у Кропивницькому сталася аварія на газопроводі, через яку без газу залишилися мешканці 101-го та 102-го мікрорайонів міста, сіл Соколівського, Черняхівки, Новопетрівки Кіровоградського району. Аварія була ліквідована, але ще й на ранок шостого листопада деякі квартири залишалися без газу. На апаратній нараді міський голова Кропивницького Андрій Райкович висловив обурення з приводу того, що сталося.
– Це сором і ганьба! Залишити без газу десять тисяч мешканців, тиждень їх не могли підключити, – зазначив керівник міста. – Це не надзвичайна ситуація. Це надзвичайно низький рівень професійності і відповідальності. Прошу правоохоронців – порушено кримінальне провадження, тож не знайдіть крайного слюсаря чи тракториста. Тут є системні проблеми! Ми повинні жорсткіше вибудовувати стосунки з монополістами. Мережі газопостачання – на балансі ВАТ «Кіровоградгаз», вони за них відповідають, як і за методику ліквідації аварій. Тисячі людей не можуть бути заручниками чийогось нехлюйства. Під час оперативної наради я звернув серйозну увагу керівництва ВАТ “Кіровоградгазу” щодо дотримання технологічних нормативів і наявності резервних ниток, обвідних магістралей подачі газу до населених пунктів в разі аварійних ситуацій, охорони газопроводів.
Міський голова висловив обурення тим, як ліквідовувалася ця ситуація. За його словами, роботи виконувалися надзвичайно довго, непрофесійно. Керівник міста переконаний: все можна було зробити значно швидше, бо часу на розкачку пішло дуже багато.
– Чому так слабко відповідні служби газовиків інформували населення? Невже не можна було дати завдання контактному центру розробити оперативний графік і віддати нам, всім ЗМІ, аби мешканці будинків хоча б приблизно знали, коли до них прийдуть майстри включити газ, – наголосив Андрій Райкович. – Чому така неповага до абонентів? Люди платять немалі гроші!
Також прозвучала жорстка критика і на адресу ТОВ ЦНТІ “УНГА”, адже розриття здійснювалося без належних дозволів і без урахування схем прокладання комунікаційних мереж.
Олена ВЕЛИКА