11 СІЧНЯ – В ШКОЛУ

Як зазначив на прес-конференції (на знімку), що відбулася цього ж дня, головний державний санітарний лікар Кіровограда Іван Касьяненко, всього з початку епідемії на ГРВІ та грип перехворіло майже 26 тисяч кіровоградців, з них 13 443 – діти. У стаціонарі проліковано 1148 дорослих і 336 дітей. Діагноз “грип” встановлено дев’ятьом вагітним жінкам, ГРВІ – 92. На сьогодні на лікуванні в центральній міській лікарні перебуває 171 хворий.

За словами головного інфекціоніста міста Людмили Завгородньої, під час другої "хвилі" епідемії реєстрували як пандемічний грип А (Н1N1), так і звичайний сезонний (останній характеризувався високою температурою, що довго трималася – до п’яти-семи днів). Вона також звернула увагу на те, що чимало хворих було госпіталізовано до лікарні в останні дні грудня, причому – з тяжкими запущеними формами захворювання. Мало кому хотілося святкувати Новий рік на лікарняному ліжку, ось і займалися кіровоградці самолікуванням, не замислюючись над тим, що це може призвести до серйозних ускладнень і навіть смерті…

Як зазначила начальник управління охорони здоров’я міськради Любов Пивоварчук, всі лікувально-профілактичні заклади Кіровограда готові до надання медичної допомоги у повному обсязі. На базі центральної міської лікарні розгорнутий госпіталь, всі відділення переведені під інфекційні. Вони забезпечені у достатній кількості препаратом "Таміфлю", противірусними ліками, які отримані за рахунок централізованих поставок. Є необхідна кількість і апаратів штучної вентиляції легенів. Також створено додаткові пости медичних працівників – всього з інших лікарень до роботи в ЦМЛ у період епідемії залучено 17 медсестер та троє лікарів. Організовано відділення для надання медичної допомоги хворим вагітним.

А Іван Касьяненко повідомив, що днями в обласному центрі буде відкрито нову вірусологічну лабораторію, яка визначатиме різноманітні типи вірусів грипу, в тому числі й А(Н1N1). Це дасть змогу пришвидшити процес встановлення точного діагнозу та призначення хворим відповідного лікування.

Любов Пивоварчук подякувала департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту і зв’язку за те, що під час піку захворюваності було виділено додатковий транспорт для медичних закладів. Адже медикам було нелегко – траплялися дні, коли одному дільничному доводилося виїжджати на 50-60 викликів. Навіть маючи автомобіль, обслужити хворих було важко, а без нього – практично неможливо.

За рахунок перерозподілу коштів міського бюджету, передбачених торік на фінансування медичної галузі, медичним працівникам, на яких під час епідемії лягло найбільше навантаження, виплачені премії та матеріальна допомога. До слова, під час епідемії на грип та ГРВІ захворіло більше трьохсот кіровоградських медиків.

Незважаючи на те, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ за останній тиждень – нижчий від епідпорогу на 15 відсотків, медики кажуть, що в жодному разі не можна призупиняти карантинні заходи, зокрема, не варто відмовлятись від обов’язкового маскового режиму в навчальних закладах та інших публічних установах. Адже страшне не так саме захворювання на ГРВІ та грип, а ускладнення, які виникають на п’ятий–сьомий день недуги. Таким ускладненням є двостороння пневмонія, яка може призвести до смерті.

– Ми не хочемо лякати людей, але попереджаємо про можливі наслідки хвороби, – зазначила Любов Пивоварчук. – При перших симптомах захворювання потрібно терміново звертатись до лікарів. Адже вже ма- ємо дев’ять випадків смертей серед дорослих від ускладнень, спричинених грипом. Люди померли буквально через кілька годин після госпіталізації їх у реанімаційне відділення центральної міської лікарні.

На засіданні протиепідемічної комісії було запропоновано й надалі проводити повномасштабну роз’яснювальну та профілактичну роботу в трудових і шкільних колективах, випустити листівки, розробити диктанти для школярів з інформацією про грип та наслідки, які можуть виникнути в разі нехтування лікування.

Також очільниця міської медичної галузі повідомила, що, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, так званий каліфорнійський грип в Україні лютуватиме до кінця нинішнього року, тому, не виключено, що матимемо спалахи хвороби навіть влітку.

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також