На возах та у брилях (ФОТО)

Анонсоване на 26 червня відкриття фестивалю в обласному центрі не відбулося через зливу, яка поливала місто протягом доби. Тож ця подія сталася п’ятого липня на майдані перед міською радою. Учасників етносвята привітав з його відкриттям і побажав їм успішних виступів міський голова Олександр Саінсус. А їх зібралося чимало: фольклорні колективи Кіровоградського музичного училища, «Дике поле», «Отрада» («Утіха»), «Млиночок» (Кіровоград), «Свердлівчанка», «Кумоньки» (Кіровоградська область), «Криниця» (Черкаська область) та колектив з Польщі «Futomianie» («Футом’яни»).

Названі колективи заспівали перед міською радою українських, польських та російських народних пісень. А згодом частина з них двома возами (інші – автотранспортом), запряженими кіньми, з державними прапорами України, Польщі та Росії (в Онуфріївському парку у фестивальній програмі «Купальська ніч» взяв участь колектив з Російської Федерації «Виртуальная деревня» («Віртуальне село») подалися до дендропарку, де продовжилося свято.

У парку до самодіяльних артистів приєдналися Артур Будулатьєв з учасниками його авторської телепрограми «Киньте все – гармошка грає!». Усі разом вони співали та грали на сцені у вигляді воза, прикрашеній емблемами фестивалю, портретами молодих Шевченка й Гоголя в солом’яних брилях, іншими фольклорними атрибутами. (Вифантазував і створив усю цю красу провідний науковий спеціаліст Кіровоградського міського художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна Андрій Надєждін. А допомагали йому виготовляти й монтувати елементи сцени працівники рекламної агенції «Явір»). Відвідувачі дендропарку обдаровували виконавців оплесками і схвальними вигуками. Органічною складовою представлення народної творчості в дендропарку стала й виставка робіт членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України Юрія Бабія, Людмили Смирнової та Юрія Соколова (вироби з дерева та соломи), а також членів мистецького об’єднання «Єлисаветградський узвіз» (об’ємна аплікація з тканини, авторські ляльки, вишивка, бісер, печворк, декупаж, живопис тощо).

Фестиваль був організований об’єднанням поляків Кіровоградщини «Полонія» імені Кароля Шимановського (за фінансової підтримки Польського інституту в Києві та сенату Республіки Польща за посередництва фонду «Поміч полякам на Сході») й відділом культури і туризму міської ради. Керівник «Полонії» та начальник відділу Олександр Полячок після завершення виступів вручив кожному з учасників дипломи організаційного комітету ІІ Міжнародного фестивалю етномузики на возах «Перекотиполе».










Читайте також