ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


НОВИНИ ВІД ВЛАДИ

Олена КОБЕЦЬ, Олег ШРАМКО (фото)

Поярмаркували на славу

Хоча останнім часом у Кіровограді було проведено два ярмарки сільськогосподарської продукції, однак інтерес до цього заходу в жителів обласного центру не вщухає.

12 вересня на ярмарку, приуроченому до Дня міста, знову було людно, продукція аграріїв, які приїхали з усіх районів області, користувалася попитом, біля більшості машин стояли величезні черги. Відвідувачі ярмарку цінами на товари та асортиментом були задоволені. А кіровоградський міський голова Володимир Пузаков вручив представникам районів подяки за участь у ярмарку.

Входини – не за горами

Невдовзі Кіровоградський музей музичної культури імені Кароля Шимановського, створений ще 1985 року в нашому місцевому музичному училищі (згодом місцем його перебування стала Кіровоградська музична школа № 1 імені Генріха Нейгауза), може вселитися в одноповерховий будинок на вулиці Гоголя, 42 (саме в ньому тривалий час мешкав Кароль Шимановський). Про це йшлося на нараді керівників управлінь і відділів міської ради під головуванням міського голови Володимира Пузакова, що відбулася минулого вівторка.

Кароль Шимановський (1882 – 1937) – видатний польський композитор, піаніст і педагог першої половини ХХ століття – у дитинстві та юності (а також протягом 1917 – 1919 років) жив у нашому місті в будинку батька. Тут він написав декілька музичних творів. Об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського тривалий час намагалося відбудувати цей будинок, аби там розмістити музей та центр польської культури. (Рішення про створення музею в будинку Шимановських було прийняте ще 1991 року, а його ремонт і реставрацію розпочато 1988-го. І тривали вони спорадично до 1997 року.) Така можливість з’явилася 2006 року, коли державні польські діячі готові були спрямувати на реставрацію будинку і створення там музею й центру необхідні для цього кошти. Однак тоді цією пропозицією міська влада не скористалася. Тепер вона, за ініціативи Володимира Пузакова, готова прийняти допомогу з Польщі, тим паче, що задумані музей та центр польської культури слугуватимуть, насамперед, кіровоградцям, а також гостям міста.

На нараді в міській раді був присутнім і голова об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського Олександр Полячок, який домовлятиметься з польською стороною про умови співробітництва між нею та кіровоградською міською владою стосовно виділення коштів на відновлення будинку Шимановських. Наступного тижня з цією метою він побуває в Польщі.

Є питання по теплу? Телефонуйте на "гарячу лінію"

Як повідомив заступник директора департаменту житлово-комунального господарства міської ради Валерій Челядінов, з метою забезпечення населення оперативною інформацією про початок та проходження опалювального сезону 2009/2010 року в Кіровограді цілодобово працюватиме “гаряча телефонна лінія” з питань забезпечення населення та об’єктів соці- альної сфери централізованим теплопостачанням.

Телефон аварійно- диспетчерської служби – 1580 (цілодобово), ДП “Кіровоград- тепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА”, аварійно-диспетчерська служба – 56-52-78 (цілодобово); ДП “Теплоенергоцентраль” ТОВ “ВЕТ”, аварійно-диспетчерська служба – 24-98-33 (цілодобово) та у робочі дні – з 8.00 до 17.00 за телефонами: 24-18-47, 24-08-24.

А у відділі по роботі зі зверненнями громадян міської ради діятиме "телефон довіри". За словами начальника відділу Романа Чорноівана, функціонування прямої телефонної лінії дозволить ефективніше проводити роз’яснювальну роботу з питань реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом, оперативніше реагувати на гострі проблеми життєдіяльності міста, сприяти громадянам у вирішенні порушених ними питань.

Надання допомоги особам, які звертаються на "телефон довіри", здійснюватиметься на безоплатній основі та ґрунтуватиметься на принципах законності, дотримання прав людини, доступності, анонімності й конфі- денційності, відсутності будь-якого політичного, ідеологічного або релігійного тиску на абонента, добровільності у прийнятті допомоги, підкреслив Роман Чорноіван.

Відповідно до розпорядження міського голови Володимира Пузакова, "телефон довіри" функціонує у відділі по роботі зі зверненнями громадян адмініст- ративного департаменту Кіровоградської міської ради кожних вівторка та четверга з 14-ї до 16 –ї години за номером 24-73-74.

Спецінспекція сподівається на порядність політиків

Начальник спецінспекції Кіровоградської міської ради Віктор Іванов розіслав за своїм підписом листи керівникам політичних партій та громадських організацій такого змісту:

"Спеціалізована інспекція Кіровоградської міської ради звертається до Вас з проханням підтримувати належний санітарний стан у місті в зв"язку з початком передвиборчої кампанії президента України, а потім – до місцевих рад і виборів міського голови та з нагадуванням, що, відповідно до ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та Правил благоустрою міста Кіровограда, заборонено робити написи та розклеювати агітаційний матеріал і рекламну продукцію на стінах будинків, парканах, деревах, водостічних трубах, стовпах, зупинках міського пасажирського транспорту та в інших не встановлених для цього місцях

У випадку порушення негайно будуть складатися адміністративні протоколи на приватних осіб, керівників блоків і партій та готуватимуться матеріали до суду, в яких свідками будуть виступати представники інших партій, про зняття Вашого блоку чи партії з передвиборчих перегонів…Просимо Вас з повагою ставитися до санітарного стану нашого міста".

А тим часом…

Вісім незаконно встановлених "лежачих поліцейських" демонтували вчора по провулку Фортечному працівники спецінспекції Кіровоградської міської ради.

– "Лежачі поліцейські" з’явилися з легкої руки власників салону краси, що тут знаходиться, – зазначив на прес-конференції начальник спецінспекції Віктор Іванов. – Відстань між обмежувачами руху така, що машина між одним та другим не вміщається. Їх встановили без дозволу влади, хоча лише в її компетенції визначати місця дислокації дорожніх знаків, світлофорів та "лежачих поліцейських", без згоди мешканців будинків, які поряд. Незаконність встановлення "лежачих поліцейських" підтвердив припис ДАІ, на підставі якого ми їх і демонтували. Варто зауважити, що на цьому ж провулку є ще чотири самовільно встановлених "лежачих поліцейських", однак міська влада, враховуючи, що вони розміщуються біля школи №16, вирішила їх, так би мовити, легалізувати.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!