МЕНЮ


17 лютий 2004 - 12:12

ЗВЕРНЕННЯ учасників зібрання клубу "Ветеран" щодо перейменування Кіровоградської області, міста, його районів


Певні сили, втративши відчуття реальності, лобіюють у всіх владних структурах, деяких засобах масової інформації питання перейменування, підтасовуючи факти, знехтувавши повагою до старших і середніх за віком представників широких верств населення. Дивно, що, зневаживши вимоги Конституції України, серед них перебувають і служителі релігії, Єпархіального Управління Української Православної церкви. Церква не повинна втручатись у політичні перипетії. Вона зобов'язана і покликана сприяти злагоді між усіма верствами населення, а не підбурювати одних на інших. Перш за все перейменування коштує дорого. І це в умовах надзвичайно важкого матеріального стану вісімдесяти відсотків населення, серед яких значна кількість соціально не захищених ветеранів, велика кількість безробітних, нестачі робочих місць, низьких пенсій, незадовільних стипендій для студентів, недостатнього забезпечення потреб молоді у підручниках, комп'ютерах, навчальних посібниках, жебрацькому харчуванні в лікувальних закладах, низькій якості комунальних послуг, ремонту доріг, зростання цін на хліб, продукти харчування, воду, електроенергію. В цих умовах, як видно, владним структурам більше нічим займатись, аніж як докладати матеріальні, політичні і моральні зусилля для перейменування області, міста, міських районів. Невже такий недоцільний підхід до цієї справи може перемогти в умовах, коли мав місце референдум (2002 рік) шляхом прямого голосування бюлетенями під час виборів? 76% виборців засудили перейменування, сказавши йому "Ні!". То з якою метою знову піднімається питання перейменування?

Очевидно, щоб образити старші покоління в рік 60-річчя Великої Перемоги і підготовки до 250-річчя міста. Бо саме вони в жорстоких боях проти німецько-фашистських загарбників ішли в бій за Кіровоград. Ця назва гордо звучить у наказі Головнокомандуючого арміями Радянського Союзу про честь і славу воїнів, підпільників, партизанів, усього населення області, котрі з'єдналися з регулярними військами, звільнили місто. Це — переконлива історія. І стерти її нікому не вдасться!

У роки післявоєнної відбудови місто й область нами, ветеранами, були в короткі строки відновлені. Красень Кіровоград зажив новим життям індустріального міста з міцними заводами, фабриками, гарними будинками, магазинами, школами, дитячими садками, площами, вулицями в садах і квітах. Усе це полито нашим трудовим потом. Але це наш Кіровоград. З усіма названими символами ми йшли, як бачите, у бій, відбудовували, не було безробітних, процвітала висока мораль людинолюбства. Це — переконлива історія!

Тому ми нікому не дозволимо руйнувати зроблене і завойоване нашими кров'ю і потом. Ми звертаємось до всіх, хто хоче перейменувань: хто дозволив вам тривожити наші рани, наші сльози, наші завоювання? НЕ чіпайте, не тривожте, дайте дожити нам у славі наших завоювань з нашими символами!

А от відбудуєте Україну, наше місто, перевершите те, що ми збудували, тоді будете перейменовувати. А поки що не маєте права, бо ви, нові можновладці і їхні прихильники, лише кинули Україну в руїну.

Звертаємось до всіх депутатів, до всіх ветеранів, до всього населення! Давайте разом припинимо насміхатись і знущатись над історією, нехтувати славою і честю батьків, мужніх синів і дочок народу. Об'єднаємо свої сили для захисту проти навали бездуховності, аморальності і безчестя, яке насувається під маскою перейменування міста, області і районів!

Прийнято на засіданні клубу "Ветеран" 27 січня 2004 р., "за" – 625.

Читайте також:
Перейменування Кіровограда. Відповідаємо Юрію Матівосу: "Єлисавета — наша свята!"
Українське козацтво Буго-Гардівська Паланка за історичну правду!
Питання про зміну назви Кіровограда можна ставити після вирішення нагальних комунальних та соціальних проблем міста. Заява депутатської фракції політичних партій Промисловців і підприємців України та "Трудова Україна"
Ім'я має бути записане у вічну книгу життя. Єлисаветградський Фонд "Відродження святинь"
У єдності — сила.
За українську назву — Новокозачин
Відкритий лист депутатові Кіровоградської обласної ради п.Громовому В.В.
Юрій Матівос, краєзнавець: "Я не хочу жити ні під чоботом Кірова, ні під каблуком Єлизавети" ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Кіровоградські ветерани про ім'я міста ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Володимир Пузаков, народний депутат України: "До перейменування ми не готові ні економічно, ні історично" ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Ігор Рябцев, науковий співробітник кіровоградського музею музичної культури ім.К.Шимановського: "Перейменування — не самоціль, із ним треба пов'язувати інше — куди ми йдемо, що ми хочемо, які ми?" ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Віталій Вієвський, голова кіровоградської міської організації ветеранів війни та праці: "Весь трудовий народ категорично проти" ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Костянтин Шляховий, науковий співробітник обласного краєзнавчого музею: "Те, що була монархія і все робилося з її волі, ніхто не заперечує, але це наша історія" ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Сергій Шевченко, доцент КДПУ, краєзнавець: "Час працює на краще вивчення історії" ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Чия ж то свята? Думка краєзнавця, заслуженого журналіста України Юрія Матівоса щодо повернення Кіровограду давньої назви Єлисаветград
ЗВЕРНЕННЯ учасників зібрання клубу "Ветеран" щодо перейменування Кіровоградської області, міста, його районів
Відкритий лист депутата Кіровоградської облради В.Громового до кіровоградського міського голови М.Чигріна, депутатів міськради щодо Назва столиці степового краю: проблеми перейменування
Відбувся ініційований "Вечірньою газетою" круглий стіл "Назва столиці степового краю: проблеми перейменування"
З перейменуванням Кіровограда не поспішатимемоДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40461 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua