МЕНЮ


4 березень 2004 - 12:20

ПИТАННЯ ПРО ЗМІНУ НАЗВИ КІРОВОГРАДА МОЖНА СТАВИТИ ПІСЛЯ ВИРІШЕННЯ НАГАЛЬНИХ КОМУНАЛЬНИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ МІСТА. Заява депутатської фракції політичних партій Промисловців і підприємців України та "Трудова Україна"


Природно, що перелік перед'ювілейних заходів не обмежується лише роботами з упорядкування вулиць і площ. У культурологічних колах, серед інтелігенції, у просвітницьких організаціях та регіональних мас-медіа активно дискутується питання про повернення місту його історичної назви Єлисаветград. До топонімічної комісії облдержадміністрації з офіційним клопотанням з цього приводу уже звернулося Кіровоградське єпархіальне управління.

Ініціативу церкви розглядатиме міськвиконком, а потім — сесія Кіровоградської міської ради. Масового ентузіазму серед пересічних кіровоградців вона не викликала. Швидше — навпаки. Ветерани війни та праці, об'єднані в організації, що репрезентують майже чверть населення міста, уже заявили категоричний протест проти спроб відправити до архіву історії теперішню назву, яка увіковічнює ім'я одного з вождів пролетарської революції Сергія Мироновича Кірова.

У своїх зверненнях до обласної і міської влади, до народних депутатів України ветерани вимагають не допустити цього, посилаючись на результати місцевого референдуму 2000-го року, у ході якого 70 відсотків учасників проголосували за те, щоб залишатись кіровоградцями.

Оскільки дискусії на цю тему певні політичні сили воліли б перенести на вулиці і площі, використати їх у передвиборчій кампанії для нагнітання протистояння та дестабілізації громадського спокою у місті, депутатська фракція політичних партій Промисловців і підприємців України та "Трудова Україна" вважає за необхідне заявити: ми, свідомо абстрагуючись від ідеологічної складової проблеми, вважаємо, що питання про перейменування міста Кіровограда сьогодні не на часі. Воно недоцільне насамперед з огляду на економічну і соціальну ситуацію в обласному центрі.

Зміна назви міста — це досить дорога справа, оскільки тягне за собою зміну назв численних підприємств, установ, організацій у місті і в області. Нинішній дефіцитний бюджет міста не може дозволяти собі фінансування подібних видатків. Ми переконані: у ювілейний рік варто було б наявні фінансові ресурси міської скарбниці скерувати на більш нагальні справи. Адже в Кіровограді не лише дороги у жахливому стані — через суцільні вибоїни навіть у центрі міста неможливо нормально їздити.

Місту конче потрібен сучасний онкологічний центр, який через брак коштів досі недобудований. Бажаним подарунком до ювілею було б завершення спорудження нових корпусів обласної лікарні, відновлення освітлення вулиць, облаштування мікрорайонів, дитячих майданчиків, місць масового відпочинку, вирішення багатьох інших проблем.

Ми впевнені, що такий підхід поділяє більшість жителів Кіровограда. Наша фракція закликає керівництво Кіровоградської облдержадміністрації, міського голову, депутатів Кіровоградської міської ради врахувати вищевикладені аргументи при розгляді ініціативи Єпархіального управління і прийняти зважене рішення, яке б прислужилось злагоді у місті, поліпшенню якості життя його мешканців, відбудові соціальної інфраструктури, забезпеченню нормального функціонування комунальної сфери.

Керівник фракції політичних партій Промисловців і підприємців України та "Трудова Україна" Ігор ШАРОВ

Читайте також:
Перейменування Кіровограда. Відповідаємо Юрію Матівосу: "Єлисавета — наша свята!"
Українське козацтво Буго-Гардівська Паланка за історичну правду!
Питання про зміну назви Кіровограда можна ставити після вирішення нагальних комунальних та соціальних проблем міста. Заява депутатської фракції політичних партій Промисловців і підприємців України та "Трудова Україна"
Ім'я має бути записане у вічну книгу життя. Єлисаветградський Фонд "Відродження святинь"
У єдності — сила.
За українську назву — Новокозачин
Відкритий лист депутатові Кіровоградської обласної ради п.Громовому В.В.
Юрій Матівос, краєзнавець: "Я не хочу жити ні під чоботом Кірова, ні під каблуком Єлизавети" ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Кіровоградські ветерани про ім'я міста ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Володимир Пузаков, народний депутат України: "До перейменування ми не готові ні економічно, ні історично" ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Ігор Рябцев, науковий співробітник кіровоградського музею музичної культури ім.К.Шимановського: "Перейменування — не самоціль, із ним треба пов'язувати інше — куди ми йдемо, що ми хочемо, які ми?" ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Віталій Вієвський, голова кіровоградської міської організації ветеранів війни та праці: "Весь трудовий народ категорично проти" ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Костянтин Шляховий, науковий співробітник обласного краєзнавчого музею: "Те, що була монархія і все робилося з її волі, ніхто не заперечує, але це наша історія" ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Сергій Шевченко, доцент КДПУ, краєзнавець: "Час працює на краще вивчення історії" ("Назва столиці степового краю: проблеми перейменування". Круглий стіл "Вечірньої газети")
Чия ж то свята? Думка краєзнавця, заслуженого журналіста України Юрія Матівоса щодо повернення Кіровограду давньої назви Єлисаветград
ЗВЕРНЕННЯ учасників зібрання клубу "Ветеран" щодо перейменування Кіровоградської області, міста, його районів
Відкритий лист депутата Кіровоградської облради В.Громового до кіровоградського міського голови М.Чигріна, депутатів міськради щодо Назва столиці степового краю: проблеми перейменування
Відбувся ініційований "Вечірньою газетою" круглий стіл "Назва столиці степового краю: проблеми перейменування"
З перейменуванням Кіровограда не поспішатимемоДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36183 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua