МЕНЮ


3 березень 2004 - 14:29

ЗА УКРАЇНСЬКУ НАЗВУ — НОВОКОЗАЧИН


У зверненні ветеранів, яке вони мають намір надіслати не лише міському голові Миколі Чигріну, а й обласній владі, Верховній Раді та Президенту України, говориться: "Восени цього року ми будемо святкувати 250-річчя нашого міста. Вже зараз ідеологічно непристойно виглядає нинішня назва обласного центру центральної області України, що носить ім'я одного з більшовицьких лідерів минулого сторіччя, який ніколи не був у нашому місті. Ще більшою образою та національною ганьбою для українців, що складають переважну більшість мешканців обласного центру, є повернення місту російської імперської назви в умовах незалежної України. Цю назву настирно уже втретє нав'язують усій міській громаді від імені віруючих окремі представники духовенства та антиукраїнськи налаштовані лідери деяких громадських організацій. Вигадуються і тиражуються через місцеві ЗМІ та виносяться за межі міста й області брехливі міфи про "святе" походження назви міста. Історичні джерела доводять, що місто назване іменем імператриці Єлизавети й одержало цю назву через 20 років після початку будівництва фортеці. Про це красномовно свідчить зображення герба того часу, на якому чітко присутній вензель імператриці Єлизавети. Місто утворилося із слобід, розташованих на берегах Інгулу, одна з яких носила назву Новокозачин. Виходячи із цього, пропонуємо розглянути питання про повернення місту саме цієї історичної назви обласного центру — Новокозачин. Вона, безумовно, відповідає національному духові українців і вічно нагадуватиме нащадкам часи, коли у наших степах зародилося українське козацтво, невмируща слава якого назавжди золотими літерами вкарбована в історію України.

Присвоєння місту російської назви не дасть йому у майбутньому необхідного міжнаціонального спокою. Повернення запропонованої російськими організаціями та духовенством назви міста, рівноцінне перейменуванню Дніпропетровська в Єкатеринослав, а Запоріжжя в Олександрівськ, що принципово неможливе в умовах тих міст та в Україні загалом. Подібні новації є політично невиваженим починанням у рік президентських виборів та відволікає громадян і місто від вирішення інших першочергових проблем.

Подібні дії в нинішній політичній ситуації є не тільки шкідливими і неприпустимими, але й повинні отримати відповідну політичну оцінку з доведенням її до широких кіл громадськості".

Свою підтримку ініціативі ветеранів висловили архієпископ Кіровоградський та Голованівський УПЦ КП Серафим та низка інших громадських організацій.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36627 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua