МЕНЮ


17:04

Шановна редакціє! 13 лютого 2004 року "Вечірня газета" опублікувала матеріал краєзнавця, заслуженого журналіста України Юрія Матівоса "Чия ж то свята?" Винесене в заголовок риторичне питання стосується святої Єлисавети. "Але чиєї? — ставить питання журналіст. — Хто, коли і де канонізував Єлисавету? Серед святих Української Православної Церкви, а саме її представники ініціюють повернення назви, ім'я Єлисавети не значиться".

переглядів: 3837
17:03

Загальновідомо, що фортеця Єлисавети будувалася на споконвічних козацьких теренах, на землях Запорозької Січі і саме для боротьби з козаками, для гноблення нашого волелюбного українського народу. Згадка про турків і татар слугувала ідеологічним прикриттям, для розповсюдження імперських інтересів російського царату та нового захоплення Правобережжя України. Лише одного разу гарнізон фортеці мав можливість виконати свою міфічну функцію по захисту територій від татар. У 1769 році орда кримського хана Керім-Гірея пройшлася по землях Єлизаветградської провінції. А російські війська, не вступаючи в бій, заховалися за фортечними валами і дали татарам можливість безкарно пограбувати і спалити Новокозачин (передмістя фортеці), Аджамку, Цибулеве, Лелеківку та десятки інших навколишніх сіл. Захопивши в ясир (полон) тисячі українських бранців, татари спокійно відійшли. Місцеве українське населення гарнізон фортеці не захищав і не збирався цього робити, бо мав іншу мету. Фактично татари частково виконали завдання російської залоги фортеці по знелюдненню українських земель, які пізніше заселялися людьми, відданими російській короні.

переглядів: 4379
12:55

Командир 6-ої омбр генерал-майор Сергій Островський дає завдання підлеглимУкраїнські миротворці національного контингенту коаліційних об'єднаних оперативних сил в республіці Ірак взяли під контроль мерію міста Аль-кут, телецентр, міст та інші важливі об'єкти. Також заарештовано представників озброєного формування, які намагалися влаштувати вогневі позиції для обстрілу базового табору 6-ої окремої механізованої бригади ЗС України в Іраку, повідомляє Укрінформ.

переглядів: 2053
12:21

Микола КорецькийНа початок березня у Кіровограді залишалися нерозкритими три умисні вбивства, які викликали неабиякий резонанс серед громадськості. На розкритті цих злочинів слідчо-оперативні групи працювали вдень і вночі, і результат не забарився. Зараз усі вбивства розкрито. Про це — в інтерв'ю кореспондента "Вечірньої газети" з начальником Кіровоградського міського відділу міліції Миколою КОРЕЦЬКИМ.
— Тривалий час вийти на підозрюваних у вбивстві приватного підприємця Геннадія Коваленка, яке сталося 28 січня на Новій Балашівці, вам не вдавалося...

переглядів: 2365
07:19

НАТОНа церемонии в Вашингтоне были приняты в НАТО новые члены — Эстония, Латвия, Литва, Болгария, Румыния, Словакия и Словения. Обращаясь к лидерам семи стран, собравшимся в Белом доме, государственный секретарь США Колин Пауэлл сказал, что рад приветствовать их в самом великом и успешном союзе в истории, передает ВВС. По словам госсекретаря Соединенных Штатов, новые члены будут в авангарде усилий НАТО по поддержке устремлений народов мира к свободе.

переглядів: 2319
14:26

Олег ВІТЮГОВЯк ми уже розповідали, протягом березня в Кіровоградській області триває місячник добровільної здачі зброї. Громадянами вже здано 25 одиниць вогнепальної зброї, три газові пістолети та один револьвер, понад сотню різних набоїв, три гранати, три запали та два метри вогнепровідного шнура, що вже ніколи не стануть знаряддям убивств. Але, разом з тим, кількість бажаючих придбати зброю не зменшується. Кіровоградців, які звернулися до "Вечірки", цікавить процедура отримання дозволів на право придбання та зберігання зброї. На ці та інші запитання відповідає виконуючий обов'язки начальника відділу адміністративної служби міліції УМВС в Кіровоградській області Олег ВІТЮГОВ:

переглядів: 19560 / коментарі (1)
14:20

Нині основні зусилля співробітники податкової міліції спрямовують на попередження та викриття тяжких злочинів, передусім, у найбільш життєво важливих галузях економіки та забезпеченні надходження тіньових коштів до бюджету. Активізували вони і боротьбу з мінімізаторами податкових зобов'язань. Внаслідок діяльності останніх, знову ж таки, до бюджету не надходять значні суми. Втрачає як економічна, так і соціальна сфера. Про роботу, яка ведеться у цих напрямках, розповідає начальник відділу організації викриття злочинів у базових галузях економіки управління податкової міліції ДПА в Кіровоградській області Андрій МАЛМИГА:

переглядів: 1857
14:52

Верховна Рада ухвалила Закон "Про вибори народних депутатів України", за таке рішення проголосували 255 народних депутатів. Цим документом пропонується проводити вибори народних депутатів за пропорційною системою. Однією з новел Закону є зниження прохідного бар'єру. Тепер, як повідомляє Укрінформ, аби потрапити до парламенту, партіям чи блокам політичних партій треба набрати три відсотки голосів виборців (на попередніх виборах було 4 відсотки). Парламентарії, згідно з новим Законом, обираються за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі. Депутатом може бути обраний громадянин України, який на день виборів досягнув віку 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п'яти років. Не може бути включеним до виборчого списку громадянин, що має судимість за вчинення умисного злочину, яка не погашена і не знята.

переглядів: 2134
13:02

Сьогодні виповнюється дванадцять років, як незалежна Україна утворила внутрішні війська МВС України. На Кіровоградщині вони представлені військовою частиною 3064, яка дислокується в обласному центрі з квітня 2001 року. Військовослужбовці спільно з нарядами міліції виходять на патрулювання по охороні громадського порядку в місті, а також конвоюють підсудних під час судових засідань. Щодня на службу виходять понад тридцять солдатів строкової служби. Майже всі вони у майбутньому планують працювати в правоохоронних органах. Приміром, двадцятидворічний рядовий Тарас Цикалюк, який уже має за плечима вищу освіту, здобуту в престижному вузі (він закінчив Одеський університет імені Мечникова), вирішив це для себе, коли потрапив на перше патрулювання. У той вечір на Новій Балашівці сталося вбивство чоловіка. Друге патрулювання — на вулиці Червонозорівській молодий чоловік наклав на себе руки. Третій, четвертий, п'ятий, десятий виходи — практично щоразу доводилося виїжджати на місця скоєння злочинів, у тому числі й резонансних. Тарас Цикалюк впевнений: служба у внутрішніх військах стане надійним підґрунтям для подальшої роботи в органах. У цьому можна не сумніватися. Адже, проходячи службу у військовій частині 3064, солдати під час виконання службово-бойових завдань навчаються здатності швидко реагувати на зміни обставин, умінню швидко приймати правильні рішення.

переглядів: 4733
« 1 2 3 ... 766 767 768 ... 811 812 813 »
pgt 1.29432 сек. / запитів: 6 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua